Kto zagra w nowym filmie Avy DuVernay? Znamy pierwsze nazwiska

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Niecy+Nash%2C+Jon+Bernthal%2C+Vera+Farmiga%2C+Nick+Offerman%2C+Connie+Nielsen%2C+Aunjanue+Ellis+w+nowym+filmie+Avy+DuVernay-149328
Kto zagra w nowym filmie Avy DuVernay? Znamy pierwsze nazwiska
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Niecy Nash-Betts ("Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera"), Jon Bernthal ("Miasto jest nasze"), Vera Farmiga ("Pięć dni w szpitalu Memorial"), Nick Offerman ("The Last of Us"), Jasmine Cephas Jones ("Blindspotting") i Connie Nielsen ("Marzycielka – Stając się Karen Blixen") dołączają do obsady nowego projektu Avy DuVernay ("Jak nas widzą"). Główną bohaterkę filmu o tytule "Caste" zagra nominowana do Oscara Aunjanue Ellis ("King Richard: Zwycięska rodzina"). 


"Caste" – o czym opowie film?Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że będzie ona inspirowana książką Isabel Wilkerson "Caste: The Origins of Our Discontents", w której opisała prawdziwe historie życia Amerykanów jako dowód na kastowość systemu w Stanach Zjednoczonych.

DuVernay będzie reżyserką, scenarzystką oraz jedną z producentek filmu. W projekcie zagrają aktorzy, z którymi miała już okazję współpracować. Offerman wystąpił w współtworzonym przez nią serialu "Colin w czerni i bieli", a Farmiga i Nash-Betts otrzymały nominacje do Emmy za role w "Jak nas widzą".

Ava DuVerney – najważniejsze projekty reżyserkiAmerykańska reżysera rozpoczynała prace za kamerą od niezależnych projektów "I Will Follow" (2011) i "W szczerym polu" (2012). Drugi film przyniósł jej nagrodę na festiwalu Sundance. Przełomem w jej karierze okazała się "Selma" (2014), opowieść pokazująca prawdziwe wydarzenia dotyczące walki o prawa do głosowania czarnej społeczności tytułowego miasteczka w stanie Alabama. Projekt został nominowany do Oscara w kategoriach najlepszy film i najlepsza piosenka, wygrywając w drugiej z nich. DuVernay zrealizowała później dokument "XIII poprawka" (2016), disnejowską "Pułapkę czasu" (2018) oraz miniseriale "Jak nas widzą" i "Doskonałe ujęcie". Ostatnio reżyserowała odcinki "DMZ" i "Colin w czerni i bieli".

Zwiastun filmu "Selma"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones