Cameron Diaz znowu rezygnuje z aktorstwa. Powód: Jamie Foxx?

Giant Freakin Robot / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cameron+Diaz+wraca+na+emerytur%C4%99.+Czy+powodem+jest+Jamie+Foxx+i+incydent+na+planie+%22Back+in+Action%22-150037
Cameron Diaz znowu rezygnuje z aktorstwa. Powód: Jamie Foxx?
źródło: Getty Images
autor: Tibrina Hobson
Tęskniliście za Cameron Diaz? W 2018 roku aktorka ogłosiła, że przechodzi na emeryturę, żeby skupić się na życiu rodzinnym. Gwiazda szykowała się jednak do powrotu na ekran, by zagrać u boku Jamiego Foxxa w przygotowywanej dla platformy Netflix komedii akcji "Back in Action". Wygląda jednak na to, że powrót Diaz będzie krótkotrwały. Na planie doszło podobno do incydentu z udziałem Foxxa, a po zakończeniu zdjęć aktorka zamierza wrócić na emeryturę.

Cameron Diaz "back in action"? Tylko na chwilęGettyImages-460552804.jpg Getty Images © Karwai Tang


Według pogłosek wspomniany incydent to nie lada wydarzenie. Jamie Foxx, który jest gwiazdą i producentem wykonawczym "Back in Action", wpadł podobno w szał, który zaowocował zwolnieniem szeregu osób, w tym innego producenta wykonawczego, swojego kierowcy oraz dwóch (!) reżyserów. Z zewnątrz brzmi to jak przypadek hollywoodzkiego gwiazdorzenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie znamy obecnie motywów postępowania Foxxa ani okoliczności wydarzenia. Nie wiemy też, jakich reżyserów zwolnił: słowo "reżyser" może odnosić się nie tylko do stojącego za kamerą Setha Gordona, ale również reżysera drugiej ekipy czy nazywanego "reżyserem zdjęć" ("director of photography) operatora.

Wygląda jednak na to, że incydent – choć bez dwóch zdań mógł wpłynąć na decyzję aktorki – nie jest jednak głównym bodźcem dla powrotu Cameron Diaz na emeryturę. Powód jest bowiem ten sam co za pierwszym razem: gwiazda woli skupić się na życiu rodzinnym. Diaz jest żoną Benjiego Maddena z grupy Good Charlotte, z którym wychowuje 3-letnią córeczkę. Powrót do aktorstwa oznaczał dla Diaz powrót do 10-godzinnego dnia pracy i choć aktorka widuje się z rodziną na planie w Wielkiej Brytanii, nie spędza z dzieckiem tyle czasu, ile by chciała.

Co ciekawe, Diaz nie wróciłaby do grania, gdyby nie Foxx. Aktor jest jej bliskim przyjacielem i namówił ją do występu w produkowanym przez siebie filmie. Podobno wspomniany incydent nie wpłynie negatywnie na ich relację.

Co wiemy o nowym filmie z Cameron Diaz?Szczegóły fabuły "Back in Action" są na razie trzymane w tajemnicy. Za kamerą stanął Seth Gordon ("Baywatch. Słoneczny patrol"). Jest on również współautorem scenariusza. W obsadzie są również Andrew Scott, Glenn Close i Kyle Chandler.

Cameron Diaz i Jamie Foxx – spotkanie po latachCameron Diaz przez wiele lat należała do aktorskiej pierwszej ligi. Filmy z jej udziałem zarobiły na całym świecie grubo ponad 5 miliardów dolarów. Do największych kasowych przebojów z jej udziałem należą: cykl "Shrek", w którym użyczała głosu Księżniczce Fionie, "Sposób na blondynkę", "Raport mniejszości", "Maska", "Mój chłopak się żeni" i "Aniołki Charliego".


"Back in Action" nie jest pierwszym filmem, w którym Cameron Diaz spotka się na planie z Jamie'em Foxxem. Ich pierwszym wspólnym projektem była "Męska gra". Ponownie spotkali się na planie filmu "Annie", który okazał się ostatnim w karierze Diaz. Aktorka oficjalnie przeszła na aktorską emeryturę w 2018 roku.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones