Chiara Mastroianni i Catherine Deneuve w filmie o Marcello Mastroiannim. Premiera na festiwalu w Cannes

https://www.filmweb.pl/news/Chiara+Mastroianni+i+Catherine+Deneuve+w+filmie+o+Marcello+Mastroiannim.+Premiera+na+festiwalu+w+Cannes-155580
Chiara Mastroianni i Catherine Deneuve w filmie o Marcello Mastroiannim. Premiera na festiwalu w Cannes
Podczas rozpoczynającej się 77. edycji festiwalu w Cannes odbędzie się światowa premiera filmu "Marcello Mio", który oddaje hołd gwieździe kina w 100. rocznicę jego urodzin. W rolach głównych występują Chiara Mastroianni, Catherine Deneuve, Fabrice Luchini, Melvil Poupaud, Benjamin Biolay i Nicole Garcia.


Chiara jest aktorką, córką Marcello Mastroianniego i Catherine Deneuve. Pewnego lata, gdy jej świat pogrąża się w chaosie, postanawia zacząć żyć jak jej ojciec. Ubiera się jak on, mówi jak on, oddycha jak on, tak przekonująco, że ludzie wokół zaczynają w to wierzyć i nazywają ją "Marcello".

"Marcello Mio" to kolejny film, przy którym współpracowali Christophe Honoré i Chiara Mastroianni. Za rolę w "Pokoju 212" tego reżysera, Mastroianni otrzymała nagrodę na festiwalu w Cannes. "Marcello Mio" to piąty film Christophe'a Honoré, który znalazł się w selekcji tego prestiżowego festiwalu i trzeci w Konkursie Głównym, po "Piosenkach o miłości" i "Sorry Angel".

Każdego filmowca kusi, by nakręcić film o kinie, a ja zawsze wiedziałem, że mój skupi się na aktorach, zwłaszcza w momencie, gdy nie pracują. To dość dziwny i tajemniczy czas, ponieważ kiedy przyjeżdżają na plan, nie wiesz, skąd pochodzą i dokąd wracają, kiedy skończą się zdjęcia - mówi Christophe Honoré

"Osiem i pół", "Słodkie życie", "Ginger i Fred" Federico Felliniego, "Noc" Michelangelo Antonioniego czy "Obcy" Luchino Viscontiego to tylko kilka z filmów z udziałem Marcello Mastroianniego, które zapisały się w historii kina. "Marcello Mio" wraca do jego ikonicznych ról, przypomina najważniejsze momenty z życia i kariery, poprzez postać graną przez Chiarę Mastroianni. Filmowy Marcello wyrusza m.in. do Rzymu, gdzie ponownie odwiedza miejsca znane z filmografii Mastroianniego, łącznie z Fontanną di Trevi, by tam przeżyć niezapomniane chwile znane ze "Słodkiego życia" Felliniego.

Światowa premiera "Marcello Mio" odbędzie się w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes. Już wkrótce film będzie można oglądać także w polskich kinach, dzięki dystrybutorowi Galapagos Films.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones