Daniel Brühl i Luke Evans będą szukać mordercy chłopców-prostytutek

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Daniel+Br%C3%BChl+i+Luke+Evans+b%C4%99d%C4%85+szuka%C4%87+mordercy+ch%C5%82opc%C3%B3w-prostytutek-120585
Poznaliśmy gwiazdy serialu stacji TNT "The Alienist". Zostali nimi Daniel Brühl ("Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów") i Luke Evans ("Piękna i Bestia").


Serial będzie ekranizacją bestsellerowej powieści Caleba Carra wydanej w Polsce pod tytułem "Alienista". Jej akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1896 roku. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore'a Roosvelta. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista (dziś powiedzielibyśmy psychopatolog), Laszlo Kreizler, który wykorzystuje całą swą wiedzę, by przeniknąć najmroczniejsze zakamarki umysłu mordercy i w ten sposób wpaść na jego trop.

Rola Kreizlera przypadła w udziale Brühlowi. Evans wcieli się w postać dziennikarza Johna Moore'a, który jest przyjacielem Kreizlera i Roosevelta.

Zdjęcia rozpoczną się na początku 2017 roku w Budapeszcie. Za kamerą stanie Jakob Verbruggen.