Denis Villeneuve szykuje odpowiedź na "Oppenheimera"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Denis+Villeneive+zekranizuje+%22Nuclear+War%3A+A+Scenario%22-154902
Denis Villeneuve szykuje odpowiedź na "Oppenheimera"?
źródło: Getty Images
autor: Eric Charbonneau
Denis Villeneuve szykuje swoją odpowiedź na "Oppenheimera"? Harmonogram reżysera właśnie wzbogacił się o kolejny potencjalny przyszły projekt. Tym razem jest to ekranizacja książki "Nuclear War: A Scenario", która zgłębia hipotetyczny scenariusz wybuchu wojny nuklearnej.    

Denis Villeneuve nakręci film o wojnie nuklearnej?GettyImages-1347326046.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Studio Legendary Entertainment kupiło prawa do ekranizacji nominowanej do Nagrody Pulitzera książki non-fiction "Nuclear War: A Scenario", której autorką jest Annie Jacobsen. Pozycja znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa.
  
Studio, z którym Denis Villeneuve nakręcił dwie części "Diuny", rozwija projekt z myślą właśnie o tym reżyserze. Według portalu Deadline producenci liczą, że Villeneuve stanie za kamerą po tym, jak domknie trylogię "Diuny", kręcąc ekranizację "Mesjasza Diuny" Franka Herberta.
 
"Nuclear War: A Scenario" próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądałby wiarygodny scenariusz wydarzeń w świetle wybuchy wojny nuklearnej. Autorka oparła się na szeregu wywiadów z ekspertami, w tym m.in. wojskowymi bądź budowniczymi broni, którzy znają plany działania w takiej sytuacji i byliby odpowiedzialni za ich wdrażanie.
 

MAM PARĘ UWAG: Rozmawiamy o widowisku "Diuna: Część 2"

Denis Villeneuve - który projekt wybierze?To już co najmniej piąty potencjalny przyszły projekt reżyserski Denisa Villeneuve'a. W ostatnim czasie wśród planów twórcy wymieniało się kolejno: trzecią część "Diuny", trzecią część "Sicario", film o Kleopatrze z Zendayą w roli głównej oraz ekranizację powieści Arthura C. Clarke'a "Spotkanie z Ramą". Który z nich wybierze Villeneuve? Zobaczymy! A który z tych filmów zobaczylibyście najchętniej?


MOVIE SIĘ: Recenzujemy "Diunę: Część drugą"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones