Festiwal w Cannes przełożony na lipiec

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Festiwal+w+Cannes+prze%C5%82o%C5%BCony+na+lipiec-141076
Festiwal w Cannes przełożony na lipiec
źródło: Getty Images
autor: Pedro Gonzalez Castillo
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes ogłosili, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się później niż planowano. Nowy termin wydarzenia to 6-17 lipca.

Pierwotnie festiwal miał odbyć się w dniach 11-22 maja. Ze względu na pandemię impreza została jednak przełożona na nowy termin i odbędzie się po festiwalu branży reklamowej Cannes Lions, który ma mieć miejsce w dniach 21-25 czerwca.

W normalnych okolicznościach lokalna branża hotelowa byłaby przeciwna organizacji festiwalu w terminie letnim. Lipiec to zazwyczaj gorący turystyczny okres na Lazurowym Wybrzeżu. Pandemia dała jednak w kość przemysłowi i większość canneńskich hoteli jest zamknięta od miesięcy.

W zeszłym roku festiwal zaprezentował oficjalny program, ale nie odbył się w formie stacjonarnej. Ten scenariusz ma nie powtórzyć się w tym roku. Organizatorzy obiecują, że impreza odbędzie się w 2021.

Jeśli do tego dojdzie, Cannes ma szansę być pierwszym w tym roku dużym stacjonarnym międzynarodowym festiwalem filmowym. Trwający obecnie festiwal Sundance odbywa się w okrojonej wersji. Festiwal w Berlinie został natomiast podzielony na wirtualną część targową w marcu oraz letnie pokazy nagrodzonych filmów.
Udostępnij: