Godny następca Davida Carradine'a? Donnie Yen gwiazdą filmowej wersji "Kung Fu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Filmowa+wersja+%22Kung+Fu%22+w+drodze+na+ekran.+Donnie+Yen+b%C4%99dzie+jak+David+Carradine-153906
Godny następca Davida Carradine'a? Donnie Yen gwiazdą filmowej wersji "Kung Fu"
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Universal Pictures pracuje nad filmową wersją "Kung Fu" – popularnego w latach 70. serialu, którego gwiazdą był David Carradine. Jak podaje Deadline, w nowym projekcie zobaczymy Donniego Yena

Co wiemy o filmowej wersji "Kung Fu"?


Scenariusz filmowej wersji "Kung Fu" napisał Stephen Chin. Oko na stanowisko reżysera ma David Leitch, który będzie też jednym z producentów. W projekt zaangażowany jest też Ed Spielman, czyli twórca oryginału. 

Akcja serial "Kung Fu" toczy się w XIX wieku. Jego bohater, grany przez Davida Carradine'a Kwai Chang Caine, to mnich klasztoru Shaolin i mistrz wschodnich sztuk walki. Gdy jego mentor zostaje zamordowany, a on sam oskarżony o zabicie bratanka cesarza, ucieka z Chin do USA. Przemierza Dziki Zachód w poszukiwaniu swojego przyrodniego brata Danny'ego. Jest spokojnym, pokojowo nastawionym człowiekiem, ale w razie potrzeby bez wahania wykorzystuje swoje umiejętności.

Kim jest Donnie Yen?


Donnie Yen to urodzony w Chinach aktor, filmowiec i mistrz sztuk walki. Znamy go m.in. z tytułowej roli w serii "Ip Man", widowiska "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", aktorskiej wersji "Mulan" czy "Johna Wicka 4", w którym wcielił się w Caine'a – niewidomego przyjaciela i przeciwnika granego przez Keanu Reevesa bohatera. W jego filmografii znajdziemy również takie filmy jak  "Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka", "Blade: Wieczny łowca II", "Hero", "Rycerze z Szanghaju", "Bezwzględna gra", "Strefa śmierci", "Dragon", "Powrót legendarnej pięści", "Przyczajony tygrys, ukryty smok – miecz przeznaczenia" czy "xXx: Reaktywacja". 

"John Wick 4" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "John Wick 4":Zobacz zwiastun filmu "John Wick 4"


"John Wick 4" trafił na ekrany kin w marcu 2023 roku. Na całym świecie zarobił 440 milionów dolarów, zajmując 13. miejsce w światowym box offisie. Zobaczcie jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones