"Jurassic World": Nowy "Park Jurajski" ma już reżysera (prawie) i datę premiery

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Jurassic+World%22%3A+David+Leitch+re%C5%BCyserem+Premiera+w+2025+roku-153959
"Jurassic World": Nowy "Park Jurajski" ma już reżysera (prawie) i datę premiery
źródło: Materiał nadesłany
Jeśli ktoś liczył, że Steven Spielberg wróci do dinozaurów - niestety. Właśnie ujawniono, że posadę reżysera nowego filmu z serii "Jurassic World" negocjuje David Leitch. Twórca ma na swoim koncie m.in. "Johna Wicka", "Deadpoola 2", "Bullet Train" oraz nadchodzącą produkcję "The Fall Guy". Ujawniono też, kiedy widowisko trafi do kin.

David Leitch wyreżyseruje nowy "Jurassic World"?GettyImages-822877944.jpg Getty Images © Jason LaVeris


Znamy już datę premiery nowego filmu z cyklu "Jurassic World". Studio Universal ujawniło w poniedziałek, że nową odsłonę serii planuje wprowadzić do kin 2 lipca 2025 roku. Jak informowaliśmy wcześniej, scenariusz widowiska napisał David Koepp, który pracował przy oryginalnym "Parku Jurajskim" Stevena Spielberga z 1993 roku.
       
Spielberg nie wyreżyseruje projektu, ale będzie producentem filmu za pośrednictwem swojego studia Amblin Entertainment. Wśród producentów są inni "jurajscy" weterani, Frank Marshall i Patrick Crowley.
  
Za kamerą ma stanąć David Leitch. Twórca oficjalnie prowadzi rozmowy w sprawie objęcia fotela reżyserskiego.

Jak donosi portal Deadline, film ma być zupełnie nową historią i przedstawić widzom nowych bohaterów. Wygląda więc na to, że ani jedna (Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum), ani druga (Chris Pratt, Bryce Dallas Howard) ekipa aktorska nie wrócą na plan.

Ostatnia część serii to "Jurassic World: Dominion" z 2022 roku w reżyserii Colina Trevorrowa.
  

"The Fall Guy" - zwiastun
David Leitch - filmografiaDavid Leitch ma w swojej filmografii takie tytuły jak "John Wick" (2014, nakręcony w duecie z Chadem Stahelskim), "Atomic Blonde" (2017), "Deadpool 2" (2018), "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" (2019), "Bullet Train" (2022) oraz "The Fall Guy" (2024). Myślicie, że poradzi sobie z dinozaurami?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones