Oszczędzanie? To nie dla Amazona. Płaci krocie za thriller "Red Shirt"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amazon+kupuje+thriller+%22Red+Shirt%22.+Channing+Tatum%2C+Simon+Kinberg%2C+David+Leitch+dostan%C4%85+miliony-148636
Oszczędzanie? To nie dla Amazona. Płaci krocie za thriller "Red Shirt"
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Amazon wykłada wielkie pieniądze dla twórców thrillera szpiegowskiego "Red Shirt". Scenarzysta Simon Kinberg ("Sherlock Holmes", seria "X-Men"), reżyser David Leitch ("Bullet Train") oraz gwiazda Channing Tatum ("Zaginione miasto") – jako producenci filmu – łącznie otrzymali od studia ponad 50 milionów dolarów za prawa do pomysłu i zaangażowanie w projekt. Gigantyczna cena zapowiada ogromny kasowy sukces?


"Red Shirt" – Amazon nie oszczędza na twórcachFilm trafił do sprzedaży tuż przed Świętem Dziękczynienia i od razu wywołał niemałe poruszenie wśród najmajętniejszych hollywoodzkich studiów. Oferty spływające do twórców "Red Shirt" miały opiewać na wielkie kwoty. Przedmiotem debaty było przede wszystkim okno dystrybucyjne przeznaczone dla kin. Ostatecznie przyjęto ofertę Amazona, który jako jeden z nielicznych oferował pieniądze z góry, nie uzależniając opłaty od ewentualnego debiutu filmu na wielkich ekranach.

W ostatecznym rozliczeniu Tatum ma otrzymać 25 milionów, a na konto reżysera Davida Leitcha wpłynie 18 milionów. Simon Kinberg dołącza do grona najlepiej zarabiających scenarzystów w przemyśle, choć opłata za jego usługi to "zaledwie" 8 milionów. Kwoty rzeczywiście mogą robić wrażenie, zwłaszcza że ponoć są to jedne z największych opłat za sam oryginalny pomysł na film w historii Hollywood.

Szczegóły "Red Shirt" są na razie trzymane w tajemnicy. Wiadomo jednak, że twórcy mają ambicję stworzyć nową franczyzę w stylu Jamesa Bonda.

Nowe projekty AmazonaAmazon dopiął w tym tygodniu dwie duże transakcje. Do występu na małym ekranie studio przekonało Scarlett Johansson. Aktorka będzie gwiazdą oraz producentką wykonawczą "Just Cause" – ekranizacji wydanej w 1992 roku książki "W słusznej sprawie" pióra Johna Katzenbacha. Na Prime Video trafią także kolejne cztery filmy Tylera Perry’ego, twórcy serii o Madei. Jego ostatnie projekty ("Upadek Grace", "Blues jazzmana", "Zjazd rodzinny u Madei") powstawały dla Netfliksa.

Zwiastun filmu "Blues jazzmana"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones