Gary Oldman i twórcy "Czasu mroku" oskarżeni o plagiat

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gary+Oldman+i+tw%C3%B3rcy+%22Czasu+mroku%22+oskar%C5%BCeni+o+plagiat-139424
Gary Oldman i twórcy "Czasu mroku" oskarżeni o plagiat
Czy "Czas mroku" został zrealizowany na podstawie pomysłów ukradzionych innemu scenarzyście? Tak twierdzi Ben Kaplan współpracujący ze stacją History. Pozwał on właśnie NBCUniversal, Gary'ego Oldmana i inne osoby odpowiedzialne za powstanie "Czasu mroku".

W pozwie Kaplan twierdzi, że od lat pracował na scenariuszem filmu "Churchill". Kilka wersji jego tekstu krążyło po hollywoodzkich wytwórniach. Zdaniem Kaplana twórcy "Czasu mroku" mieli dostęp do trzech scenariuszy "Churchilla": z maja i lipca 2013 roku oraz z grudnia 2014 roku. Drugi i trzeci z tych tekstów miał otrzymać m.in. sam Oldman.

Przyszli producenci "Czasu mroku" mieli się kontaktować z Kaplanem mailowo. Zaś w marcu 2015 roku pojawiła się nawet propozycja kontraktu (jednak w pozwie brakuje informacji o tym, by Oldman był zainteresowany grą w "Churchillu"). Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło. "Czas mroku" powstał bez udziału Kaplana, który teraz w pozwie wylicza serię podobieństw pomiędzy jego "Churchillem", a zrealizowaną wersją konkurencyjną.
Udostępnij: