Gdańsk: Rozpoczyna się Festiwal Dobrego Humoru

  • Dziennik Bałtycki
  • Festiwale i nagrody
Festiwal Dobrego Humoru tuż, tuż. Rozpoczęcie 28 czerwca. I jak zwykle na dobry początek organizatorzy proponują wieczorną paradę gwiazd (godz. 20) na Długim Targu w Gdańsku.

Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez tego festiwalu jest... Okrągły Stół Satyryków. Wiadomo nie od dziś, że królem Arturem tego Stołu jest już tradycyjnie Krzysztof Skiba - lider Big Cyc i okrutny prześmiewca. W tym roku satyrycy pod jego wodzą zbiorą się 29 bm., o godz. 13, jak zwykle w gdańskim Dworze Artusa, żeby wybrać m.in. zboczenie roku, paranoję, owoc, zwierzę itd. Niech na zachętę wystarczą nam tylko dwa ubiegłoroczne przykłady. Zboczeniem Roku było... współżycie koalicji, a Narzędziem Roku - Becikowe jako Viagra.

Trwa w dalszym ciągu plebiscyt w internecie na ulubiony serial komediowy, ulubiony program rozrywkowy i na gwiazdę uśmiechu. W przypadku seriali jest naprawdę śmiesznie, bo zdecydowanie prowadzi "Magda M.", w której więcej było do płaczu, niż do śmiechu. "Magda M." otrzymała do tej pory ponad 2 tysiące głosów. Na drugim miejscu jest serial "Daleko od noszy" (ponad 1700 głosów) i na III (ponad półtora tysiąca głosów) serial "Ranczo".

W plebiscycie na program rozrywkowy prym wiedzie wyraźnie Szymon Majewski Show. W przypadku Gwiazdy Uśmiechu palmę pierwszeństwa dzierży na razie Agnieszka Dygant, która zdobyła do tej pory około 450 głosów. Na drugim miejscu jest Szymon Majewski, a tuż za nim Andrzej Grabowski.

Czy te raz zdobyte przyczółki zdołają utrzymać do końca? To się już okaże 30 czerwca, na gali Festiwalu Dobrego Humoru.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię