Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Gotowi+na+kolejny+serial+%22Star+Trek%22-77134

Gotowi na kolejny serial "Star Trek"?

Jak twierdzi scenarzysta David Foster, już niedługo możemy się doczekać nowego serialu rozgrywającego się w uniwersum "Star Trek".

1.jpg


Foster pracuje nad tym projektem od 2006 roku. Jego akcja miałaby się rozgrywać po wydarzeniach z nadawanego w latach 1995 - 2001 "Star Trek Voyager". Produkcja planowana jest na pięć do siedmiu sezonów. Obsada ma się składać głównie z młodych aktorów, którzy przyciągną przed telewizory nastoletnią publiczność.

Scenarzysta opisuje fabułę nowego serialu w następujący sposób: Klingoni robią się coraz bardziej nerwowi od czasu, gdy incydent na księżycu Praxis zmusił ich do rozpoczęcia rozmów pokojowych. Mają także dosyć kontroli ze strony Federacji. Tymczasem rasie Ferengi udaje się znaleźć ogromne pokłady bogactw naturalnych, które dają im władzę i bogactwa, jakich nigdy się nie spodziewali.

Foster przyznał, że serial ma szansę na realizację dzięki ogromnemu sukcesowi filmu "Star Trek" w reżyserii J.J. Abramsa. Pokazał on, że wymyślona w latach 60. saga science-fiction wciąż ma wzięcie u publiczności.