J.J. Abrams 

Jeffrey Jacob Abrams

6,8
4 150 ocen pracy reżysera
J.J. Abrams
Jeffrey Jacob "J. J." Abrams - amerykański producent, scenarzysta, reżyser i aktor. Urodził się 27 czerwca 1966 roku w Nowym Jorku, a wychował w Los Angeles. Jest synem producenta telewizyjnego Geralda W. Abramsa, dzięki któremu zainteresował się kinem i telewizją.

Mając zaledwie 16 lat, rozpoczął przygodę z filmem od napisania muzyki do horroru science fiction pod tytułem "Nocna Bestia" z 1982 roku. Pomimo późniejszych osiągnięć jako kompozytor, sukces osiągnął dopiero jako scenarzysta i producent filmowy. W 1990 roku został współautorem scenariusza do komedii sportowej "Dbać o interes", a rok później głównym scenarzystą dramatu "Odnaleźć siebie", gdzie główne role zagrali Harrison FordAnnette Bening.

W roku 1996 wraz z dwoma wspólnikami założył wytwórnię Abrams/Katims/Webster Productions i nawiązał współpracę z Mattem Reevesem, który został reżyserem pierwszej produkcji studia Abramsa zatytułowanej "Żałobnik". Współpraca ta trwała nadal i zaowocowała pierwszym telewizyjnym hitem, którym okazał się serial "Felicity" nadawany od 1998 roku. Ten sam rok przyniósł kolejny wielki sukces, gdy Abrams napisał scenariusz do kasowego przeboju w reżyserii Michaela Baya "Armageddon".

Po wielu  kolejnych produkcjach, w tym m.in. nagrodzonego nagrodą Emmy serialu "Agentka o stu twarzach", przyszedł czas na prawdziwy przełom, jakim okazał się telewizyjny fenomen, którego pomysłodawcą, scenarzystą i producentem był J. J. Abrams. Bijący rekordy popularności serial "Zagubieni", o którym mowa, przyniósł mu ogromny rozgłos oraz szereg nagród telewizyjnych, czyniąc go jednym z czołowych scenarzystów w Hollywood.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1966

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 170 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 5 innych nagród oraz 22 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Katie McGrath (od 1996), 3 dzieci: syn Henry (ur. 1998), córka Gracie (ur. 1999) i syn August (ur. 11.01.2006)
W 1988 roku ukończył Sarah Lawrence College w Yonkers (Nowy Jork, USA).
Jego siostrą jest Tracy Rosen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych