James Gunn mógł nakręcić film o Supermanie. Albo o jego psie

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Gunn+m%C3%B3g%C5%82+nakr%C4%99ci%C4%87+film+o+Supermanie.+Albo+o+jego+psie-131675
Po zwolnieniu z Marvela James Gunn przeniesie się najprawdopodobniej do DC, gdzie nakręci nowy film o Legionie Samobójców zatytułowany po prostu "The Suicide Squad". Ale studio Warner Bros. podobno dało reżyserowi dużo więcej opcji. Gdyby chciał, mógłby przenieść na duży ekran zupełnie innych bohaterów DC.


Wśród postaci, jakie zaproponowano Gunnowi, był rzekomo Superman, znajdujący się chwilowo w filmowym niebycie ze względu na niejasny status Henry'ego Cavilla. Nie wiadomo wciąż, czy aktor powróci jeszcze do tej roli.

Wieść niesie, że Gunn nie zainteresował się szczególnie Supermanem, przez chwilę rozważał jednak nakręcenie filmu o Krypto, czyli obdarzonym supermocami psie Człowieka ze Stali. W sumie nic dziwnego: Gunn poradził sobie z gadającym szopem i antropomorficznym drzewem ze "Strażników Galaktyki", więc wydaje się idealnym człowiekiem, by opowiedzieć o latającym superpsie. Ostatecznie zdecydował się jednak na Legion Samobójców.

Krypto i tak trafi zresztą na duży ekran: studio Warner Bros. zapowiedziało niedawno, że 21 maja 2021 do kin trafi animacja "DC Super Pets". Jednym z bohaterów będzie właśnie czworonogi przyjaciel Supermana.