Kevin Spacey niemile widziany w jednym z londyńskich kin. Multipleks odmówił urządzenia premiery filmu z udziałem aktora

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Spacey+niemile+widziany+w+jednym+z+londy%C5%84skich+kin.+Multipleks+odm%C3%B3wi%C5%82+urz%C4%85dzenia+premiery+filmu+z+udzia%C5%82em+aktora-152459
Kevin Spacey niemile widziany w jednym z londyńskich kin. Multipleks odmówił urządzenia premiery filmu z udziałem aktora
źródło: Getty Images
autor: Stefano Guidi
W najbliższych tygodniach w londyńskim kinie Prince Charles Cinema miała odbyć się uroczysta premiera dreszczowca "Control" w reżyserii Gene'a Fallaize'a. W miniony weekend szefostwo multipleksu poinformowało jednak, że rezygnuje z ugoszczenia twórców filmu. Powodem tej decyzji było odkrycie, iż w obsadzie dzieła znalazł się Kevin Spacey.

Kevin Spacey na cenzurowanymDziennik "Daily Mail" dotarł do wiadomości, którą kierownik Prince Charles Cinema, Greg Lynn, wysłał do producentów "Control". Czytamy w niej: mamy problem. Z żalem informuję, że anulowaliśmy waszą rezerwację u nas. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że w waszym filmie występuje Kevin Spacey, dla którego jest to pierwszy film od czasu procesu sądowego. Moi pracownicy oraz ja jesteśmy przerażeni, że kojarzy się nas z premierą jego nowego filmu.

Przypomnijmy: w lipcu tego roku Spacey został oczyszczony z zarzutów stawianych mu w londyńskim sądzie. Oskarżenia dotyczyły łącznie 12 napaści seksualnych, jakich aktor miał dokonać na czterech mężczyznach w latach 2001-2013. Był w tym osądzie pośpiech i jeszcze zanim zostało zadane pierwsze pytanie i zanim została udzielona odpowiedź, straciłem pracę, straciłem reputację, straciłem wszystko w ciągu kilku dni – powiedział aktor podczas procesu.   

GettyImages-1241338468.jpg Getty Images © Carl Court


"Control": Kevin Spacey wraca do grania w filmachW filmie "Control" Spacey gra wyłącznie głosem. Dwukrotny laureat Oscara wciela się w tajemniczego złoczyńcę, który przejmuje kontrolę nad samosterującym samochodem minister spraw wewnętrznych (Lauren Metcalfe).  Żądny zemsty mężczyzna wysyła bohaterkę na dziki rajd ulicami Londynu, wykorzystując jej pojazd jako pułapkę i śmiercionośną broń.

Twórcy "Control" znaleźli już zastępstwo dla Prince Charles Cinema. Gene Fallaize napisał w poście na Instagramie: światowa premiera filmu #Controlmovie odbędzie się teraz w większym kinie Genesis Cinema 14 listopada. Stanie się tak z wielu powodów, w tym ogromnego zainteresowania biletami. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Teraz będziemy mogli pomieścić więcej z was!

Odtwórczyni głównej roli w "Control" Lauren Metcalfe postanowiła publicznie stanąć w obronie Spaceya. W rozmowie z "Sunday Telegraph" stwierdziła: on (Spacey) został uznany za niewinnego. Kim oni są, żeby twierdzić coś innego? Kevin Spacey nie zrobił nic złego.

Zwiastun filmu "Control"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones