Kevin Spacey "zdemaskowany"? Nowe zarzuty pod adresem aktora

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Spacey+%22zdemaskowany%22+Nowe+zarzuty+pod+adresem+aktora-155376
Kevin Spacey "zdemaskowany"? Nowe zarzuty pod adresem aktora
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Pojawiły się nowe oskarżenia o molestowanie pod adresem Kevina Spaceya. Za dwa dni w brytyjskiej telewizji wyemitowany zostanie reportaż, który ujawnia kolejne zarzuty pod adresem aktora - niektóre z nich sięgające pięć dekad wstecz jego biografii. Spacey twierdzi, że nie dostał wystarczająco czasu, by odpowiedzieć na oskarżenia.

Telewizyjny dokument ujawni nowe ofiary Kevina Spaceya?GettyImages-1556626155.jpg Getty Images © Chris J Ratcliffe


6 i 7 maja na brytyjskim Channel 4 zadebiutuje dwuczęściowy dokument "Spacey Unmasked" w reżyserii Katherine Haywood, który zapowiadany jest jako dogłębna analiza kariery Kevina Spaceya. Pojawia się w nim 10 mężczyzn, którzy opowiedzą historie zarzucanego aktorowi molestowania. Żaden z nich nie był zaangażowany w proces w Londynie w lipcu 2023 roku, podczas którego Spacey został uniewinniony.

Bohaterowie dokumentu opowiadają o tym, jak zauroczył ich gwiazdorski status Spaceya oraz jego obietnice wsparcia ich karier. Szybko odkrywali jednak, że kosztem jego uwagi były seksualne usługi świadczone nawet na planach filmów.
  
W filmie pojawia się również brat Spaceya, Randy, który ujawnia, że był molestowany przez ojca organizującego w domu "nazistowskie spotkania". Randy przyznaje, że z tego co wie, Kevin nie doświadczył molestowania, ale nie znaczy to, że nie dźwiga "psychologicznej traumy".

Spacey odpowiada na zarzutyNie będę siedział spokojnie i patrzył, jak umierająca stacja telewizyjna atakuje mnie swoim jednostronnym "dokumentem" w desperackiej próbie podbicia oglądalności, broni się Spacey w serwisie X. Są odpowiednie kanały do wysuwania zarzutów pod moim adresem i nie jest to Channel 4. Za każdym razem, kiedy dostałem czas i forum, by stanąć we własnej obronie, zarzuty kruszyły się pod analizą i byłem uniewinniany.

Przez ostatni tydzień wielokrotnie prosiłem, żeby Channel 4 dał mi więcej niż 7 dni na odniesienie się do wysuniętych przeciwko mnie zarzutów, sięgających czasem 48 lat wstecz, i przedstawił odpowiednie szczegóły, żebym mógł zbadać te sprawy, dodał Spacey. Channel 4 odmówił, czując, że prośba o ustosunkowanie się w 7 dni do nowych, anonimowych i niekonkretnych zarzutów to "sprawiedliwa szansa", bym odparł te zarzuty.

"Kevin Spacey otrzymał wystarczająco czasu na odpowiedź", czytamy w oświadczeniu Channel 4.

Aktor zapowiada, że w weekend na swoim koncie X odpowie na dokument w szerszym zakresie.

"Peter Five Eight" - zwiastun filmu z Kevin SpaceyemPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones