Kevin Spacey na wykładzie o cancel culture. Jak został przyjęty na Oxfordzie?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Spacey+z+owacj%C4%85+na+stoj%C4%85co+na+Oxfordzie-152479
Kevin Spacey na wykładzie o cancel culture. Jak został przyjęty na Oxfordzie?
źródło: Getty Images
autor: Chris J Ratcliffe
Kevin Spacey pojawił się publicznie w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od czasu procesów o molestowanie seksualne, które zakończyły się uniewinnieniem aktora. Spacey był gościem Douglasa Murraya podczas wykładu na Uniwersytecie Oxfordzkim na temat cancel culture.

Kevin Spacey, Szekspir i cancel cultureWystęp Spaceya odbył się w ramach dorocznych wolnych wykładów organizowanych przez Sheldonian Theatre na Uniwersytecie w Oxfordzie ku pamięci filozofa sir Rogera Scrutona.

W ramach wykładu o cancel culture pisarz i wielki obrońca wolności słowa Douglas Murray zaprosił Kevina Spaceya, który odegrał wybrane sceny z szekspirowskiego dramatu "Tymon Ateńczyk". Fragmenty zostały tak dobrane, by pokazać, co o publicznym kasowaniu ludzi mówił słynny Bard.

Występ Kevina Spaceya zakończył się owacją na stojąco zebranej publiczności.

Zobacz występ Kevina Spaceya na Oxfordzie

Kino kasuje premierę filmu z Kevinem SpaceyemTo ciekawa reakcja zważywszy na to, co ostatnio pisaliśmy na stronach Filmwebu. Otóż w kinie Prince Charles Cinema miała odbyć się uroczysta premiera dreszczowca "Control" w reżyserii Gene'a Fallaize'a. Kierownictwo kina poinformowało jednak o tym, że wydarzenie zostało odwołane.

W liście do producentów "Control" szef kina napisał: mamy problem. Z żalem informuję, że anulowaliśmy waszą rezerwację u nas. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że w waszym filmie występuje Kevin Spacey, dla którego jest to pierwszy film od czasu procesu sądowego. Moi pracownicy oraz ja jesteśmy przerażeni, że kojarzy się nas z premierą jego nowego filmu.

Zwiastun filmu "Control"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones