Wracamy do Śródziemia! Warner Bros. szykuje nowe kinowe widowiska

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kinowe+cykle+%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%22+i+%22Hobbit%22+b%C4%99d%C4%85+kontynuowane.+Warner+Bros.+mo%C5%BCe+ekranizacowa%C4%87+Tolkiena-149709
Wracamy do Śródziemia! Warner Bros. szykuje nowe kinowe widowiska
źródło: Materiały prasowe
W czwartek David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery, spotkał się z akcjonariuszami. Na tym spotkaniu ogłosił wiadomość, która szerokim echem poniesie się wśród fanów fantastyki. Wracamy do kinowego Śródziemia znanego z trylogii "Władca Pierścieni" i "Hobbit". Warner Bros. i New Line szykują nowe widowiska!

Historia Śródziemia na wielkich ekranachNowe ambitne plany Warner Bros. Discovery to efekt podpisanego kontraktu z firmą Embracer, która latem ubiegłego roku przejęła prawa do eksploatowania marki "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" na gruncie filmów, gier wideo, zabawek, spektakli i parków rozrywki. Pakiet zawiera również prawa do pośmiertnych publikacji Tolkiena, w tym m.in. "Silmarilliona".

Embracer przejął je od firmy producenckiej Saul Zaentz Co., która w latach 90. przekazała licencje na ekranizacje Tolkiena New Line Cinema, co pozwoliło stworzyć "Władcę Pierścieni" Petera Jacksona. Licencja ta wygasła jednak i prawa wróciły do Saul Zaentz Co., co umożliwiło ich sprzedaż Embracer Group.

Możliwości powrotu do Śródziemia przez Warner Bros. jest spełnieniem jednego z marzeń Zaslava, który po przejęciu władzy nad koncernem Warner Bros. Discovery głośno wyrażał pogląd, że studio musi rozwijać swoje marki. To dlatego w listopadzie deklarował chęć podpisania nowego kontraktu z J.K. Rowling na kolejne filmy z cyklu "Harry Potter".

Posłuchajcie naszych podcastów o "Władcy Pierścieni"Które pomysły Tolkiena trafią do kin?Szefowie Warner Bros. Michael De Luca (który był szefem New Line Cinema, kiedy ruszała produkcja "Drużyny Pierścienia") i Pamela Abdy nie ujawnili na razie szczegółów dotyczących tego, czego możemy się spodziewać w kinach. W ich oficjalnym oświadczeniu czytamy za to:

20 lat temu New Line zdecydowało się na bezprecedensowy akt wiary, by przenieść na duży ekran niesamowite historie, bohaterów i świat "Władcy Pierścieni". W rezultacie powstała przełomowa seria filmów, które z otwartymi ramionami przyjęło kilka pokoleń fanów. Jednak pomimo całego rozmachu i szczegółów pięknie upakowanych w dwóch trylogiach olbrzymi, złożony i olśniewający świat wymyślony przez J.R.R. Tolkiena pozostaje w większości niezbadany przez kino. Możliwość zaproszenia fanów do zagłębienia się w filmowym świecie Śródziemia to zaszczyt i cieszymy się, że możemy w tej przygodzie towarzyszyć Middle-earth Enterprises i Embracer.

Przypomnijmy, że na 2024 rok planowana jest premiera animowanego filmu pełnometrażowego "The War of the Rohirrim". Nie jest on jednak częścią obecnego kontraktu. Prace nad nim rozpoczęto bowiem już dawno temu.


Co dalej z serialem "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"Czy nowa umowa Warner Bros. Discovery z Embracer Group oznacza, że Amazon straci możliwość kontynuowania serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"?

Nic z tych rzeczy! Prawa posiadane przez Saul Zaentz Co., a której odkupił w ubiegłym roku Embracer, nie uwzględniają serialowych ekranizacji Tolkiena. A to właśnie te prawa za olbrzymią kwotę zakupił Amazon. "Pierścienie Władzy" mogą być zatem kontynuowane.

To zaś oznacza, że w przyszłości możemy mieć dwa uniwersa Tolkiena: filmowe od Warner Bros. i serialowe od Amazonu.

Zwiastun filmu "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones