Kożuchowska, Szyc i Jakubik w przełomowym polskim filmie familijnym. Animacja "Smok Diplodok" w kinach jesienią 2024

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ko%C5%BCuchowska%2C+Szyc+i+Jakubik+w+prze%C5%82omowym+polskim+filmie+familijnym.+Animacja+%22Smok+Diplodok%22+w+kinach+jesieni%C4%85+2024-153031
Kożuchowska, Szyc i Jakubik w przełomowym polskim filmie familijnym. Animacja "Smok Diplodok" w kinach jesienią 2024
"Smok Diplodok" to nie tylko pierwsza tego typu pełnometrażowa polska animacja, ale również przełomowy dla historii polskiej kinematografii film familijny. Stoją za nim reżyser Wojtek Wawszczyk oraz studio Human Film. Pełna poczucia humoru opowieść o przygodach Diplodoka, inspirowana komiksami legendarnego Tadeusza Baranowskiego, wejdzie do kin jesienią 2024 r. Jej bohaterowie przemówią głosami m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Borysa Szyca oraz Arkadiusza Jakubika.

Pracując nad "Smokiem Diplodokiem" reżyser Wojtek Wawszczyk, wraz ze studiem Human Film, podjęli się wielkiego wyzwania, jakim jest stworzenie przygodowo-komediowego filmu dla całej rodziny. Udało im się wykreować jakość filmowej animacji na poziomie, której nie powstydziłyby się największe studia z USA. "Smok Diplodok" to manifest wielkiej siły wyobraźni i wiary we własne możliwości.  

Uczyłem się rysować, kopiując przez papier śniadaniowy postaci z ponadczasowych komiksów Tadeusza Baranowskiego. Ten film to dla mnie dialog z dzieciństwem – z komiksami Tadeusza, które obudziły we mnie scenarzystę, a także – filmami Pixara, które ukształtowały mnie jako reżysera – mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser i scenarzysta filmu "Smok Diplodok", dyrektor artystyczny studia Human Film oraz współtwórca hitowego "Jeża Jerzego" (2011).

Pierwsze plakaty z filmu "Smok Diplodok"
Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.

Głosu bohaterom i bohaterkom "Smoka Diplodoka" użyczą największe polskie gwiazdy – m.in. Małgorzata Kożuchowska (Entomologia), Borys Szyc (Hokus Pokus) oraz Arkadiusz Jakubik (Profesorek Nerwosolek). Tytułowy Diplodok przemówi głosem Mikołaja Wachowskiego – 10-letniego aktora, który szturmem podbija warszawskie sceny teatralne i świat dubbingu. W zaskakujących rolach w filmie pojawią się także uwielbiani przez polską publiczność Piotr Polak oraz Helena Englert.

Polski "Smok Diplodok" na rok przed premierą został sprzedany już do ponad 100 krajów, w tym między innymi do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Skandynawii, krajów Beneluksu, a także do Korei. Przy produkcji filmu wspólnie z Human Film pracują międzynarodowi specjaliści z czeskiego studia PFX (koproducent). Projekt jest realizowany w koprodukcji z Telewizją Polską oraz współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Smok Diplodok" do polskich kin trafi jesienią 2024 r.

Za jego dystrybucję odpowiada Młode Horyzonty Dystrybucja.

Zobacz teaser filmu "Smok Diplodok"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones