Kolejny remake anime od Wachowskich?

Cinematical / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+remake+anime+od+Wachowskich-41194
Tydzień temu informowaliśmy o planach Wachowskich zrealizowania filmu pod tytułem "Ninja Assassin". Wachowscy obraz wyprodukują, a jego reżyserem został James McTeigue, który wcześniej zrealizował dla nich "V jak Vendetta".

O produkcji jak na razie wiadomo jeszcze tylko tyle, iż w roli głównej pojawi się Rain, którego Wachowscy zdążyli dobrze poznać na planie ich najnowszego filmu "Speed Racer". Jednak właśnie ogłoszony casting do filmu wywołał w sieci całą burzę spekulacji.

Z ogłoszenia wynika, iż akcja filmu rozgrywać się będzie w feudalnej Japonii wokół klanu zabójców ninja rekrutowanych z porzuconych dzieci. Mistrzem klanu jest Ozunu, którego jeden z uczniów zbuntuje się przeciwko niemu. Bohaterami filmu będą też inni uczniowie i wytrenowani zabójcy klanu.

Według niektórych osób, imiona bohaterów (a zwłaszcza pojawienie się młodego Jubei), którzy są poszukiwani sugerują, iż "Ninja Assassin" nawet jeśli nie będzie czystym remakem, to przynajmniej będzie inspirowany klasyczną anime japońską "Ninja Scroll".