Konsola bez napędu? Z Xbox Game Pass ma to sens!

  • Xbox
  • Gry
W naszych komputerach już dawno nie ma napędów płyt, spod telewizorów zniknęły odtwarzacze DVD, a zamiast dziesiątek płyt z muzyką mamy miliony utworów w Spotify. Czemu więc wciąż sięgamy po gry pudełkowe, kiedy i do świata elektronicznej rozrywki dotarła już cyfrowa rewolucja? 

55863cc0-b7d9-45f5-8bda-7f431be8167b.jpg


Microsoft zawsze był pionierem w zakresie cyfrowych rozwiązań mających sprawić, że granie na konsolach stanie się przyjemniejsze. Pierwszy Xbox zaoferował nam możliwość grania online z osobami na drugim końcu świata, a na Xbox 360 mogliśmy po raz pierwszy w historii konsol kupować cyfrowe gry i pobierać je na dysk swojej konsoli. Te dwa wydarzenia na zawsze zmieniły świat elektronicznej rozgrywki, a dwa lata temu Microsoft wykonał kolejny krok i zaprezentował Xbox Game Pass. Usługę abonamentową, dzięki której za stałą miesięczną opłatą uzyskiwaliśmy dostęp do biblioteki ponad 100 gier do pobrania. Teraz jednak Xbox Game Pass zyskał idealnego kompana, z którym wspólnie pokażą kierunek, w którym będą zmierzać gry wideo - konsolę Xbox One S All-Digital Edition.

xboxkonsola.jpg


Xbox One S All-Digital Edition to wyposażona w dysk twardy o pojemności 1 TB konsola Xbox One S pozbawiona jednego, coraz rzadziej wykorzystywanego przez graczy elementu - napędu dysków. Wszystkie pozostałe elementy i funkcje Xbox One S są na miejscu, na czele z obsługą rozdzielczości 4K, technologii HDR i dźwięku przestrzennego Dolby Atmos oraz DTS:X. Dla wielu graczy pragnących dołączyć do świata rozrywki Xbox bardzo ważna będzie też cena nowej konsoli - jest ona tańsza od zwykłego Xbox One S o ponad 200zł. Warto także zaznaczyć, że w zestawie przygotowanym na premierę znajdują się kody uprawniające do pobrania 3 cyfrowych gier: "Minecraft", "Sea of Thieves" oraz "Forza Horizon 3"

gryxbox.jpg


Co jednak, kiedy już ogramy te trzy dołączone do konsoli gry i chcemy czegoś więcej? Pierwszym krokiem będzie Cyfrowy Sklep Xbox, w którym możemy kupić w wersji cyfrowej każdą wydaną na Xbox One grę oraz tytuły z poprzednich konsol Microsoftu - Xbox pierwszej generacji i Xbox 360. Sklep Xbox to miejsce, w którym możemy złożyć zamówienia przedpremierowe na nadchodzące tytuły, kupić wydane dopiero co nowości oraz wybrać coś z aktualnie przecenionych tytułów - w cyfrowych sklepach ZAWSZE znajdzie się coś na przecenie, w co na pewno jeszcze nie graliśmy. Możemy sobie pozwolić na trochę szaleństwa, bo przecież nasz nowy Xbox One S All-Digital Edition ma dysk twardy o pojemności 1 TB, na którym jednocześnie zmieści się więcej gier niż jesteśmy w danej chwili ograć.

Zrzut ekranu 2019-06-10 o 15.59.36.png
Kolejny krok to subskrypcja Xbox Game Pass. Za stałą miesięczną kwotę otrzymujemy dostęp do katalogu ponad 100 gier, do którego systematycznie dodawane są nowe pozycje. W tej chwili możemy stamtąd pobrać takie hity jak "Metro Exodus", "Forza Horizon 4", "Borderlands: The Handsome Collection" czy "Crackdown 3". O czym warto pamiętać, to to, że każda nowa gra spod skrzydeł Xbox Game Studios bedzie w dniu premiery trafiała do oferty Xbox Game Pass. Przykładowo już 10 września będziemy mogli w ten sposób zagrać w "Gears 5" a 25 października w "The Outer Worlds" od legendarnego studia Obsidian. Usługę Xbox Game Pass można również ulepszyć do Xbox Game Pass Ultimate i tym samym zyskać dostęp do rozgrywek sieciowych oraz katalogu Xbox Game Pass na komputerach PC pracujących pod kontrolą systemu Windows 10.

Trzeci krok, kiedy już poczujemy, że należy zrobić sobie przerwę od grania, to serwisy VOD. Ze sklepu Xbox możemy pobrać darmowe aplikacje Netflix czy Amazon Prime Video i cieszyć się najnowszymi filmami i serialami w rozdzielczości nawet 4K i ze wsparciem dla technologii HDR. Dodatkowo w sklepie Xbox znajdziemy również takie aplikacje jak YouTube, Vevo czy SoundCloud. Mając do wyboru setki cyfrowych gier i serwisy VOD nie ma opcji, abyśmy nudzili się z naszym nowym Xbox One S All-Digital Edition.

Zrzut ekranu 2019-06-10 o 15.03.40.png

Zrzut ekranu z serwisu Netflix, 10.06.2019

To wszystko do pary z chmurą Microsoft, w której trzymane są nasze zapisy i kopie zapasowe, pozwala na zabawę gdziekolwiek. Nasze treści podróżują razem z nami, więc wystarczy zalogować się na swoje konto Xbox na dowolnej konsoli Xbox One i po chwili możemy na nią pobrać swoje ulubione gry wraz z zapisami i kontynuować zabawę w tym samym momencie, w którymzakończyliśmy ją w domu.

Xbox One S All-Digital Edition to w tej chwili najlepszy i tańszy sposób na wejście do świata konsolowej rozgrywki, a w parze z usługą Xbox Game Pass otrzymujemy platformę, na której nigdy nie będziemy się nudzić.
Informacja sponsorowana
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię