Marvel zekranizuje kolejny duży komiksowy crossover?

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+zekranizuje+kolejny+du%C5%BCy+komiksowy+crossover-137510
Marvel zekranizuje kolejny duży komiksowy crossover?
źródło: Materiały prasowe
"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" a potem "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec gry" dowiodły, że studiu Marvel opłaca się ekranizowanie dużych komiksowych crossoverów, w których spotykają się wszyscy bohaterowie uniwersum. Czy studio ma już plan na kolejne takie wydarzenie?

Według najnowszych doniesień portalu MCU Cosmic studio może przygotowywać historię opartą na serii komiksowej "Ultimatum", która opowiadała o tym, jak Magneto, wstrząśnięty po rzekomej śmierci swoich dzieci, Scarlet Witch i Quicksilvera, postanawia zniszczyć świat. Seria nie była częścią regularnego komiksowego uniwersum Marvela, tylko linii Ultimate, prezentującej odświeżone wersje klasycznych superbohaterów. Ale udział w niej wzięli wszyscy ważni gracze: od Avengers przez X-Men po Fantastyczną Czwórkę.


Oczywiście na horyzoncie pojawia się kilka przeszkód: po pierwsze, w MCU - przy najmniej na razie - nie ma Magneto, X-Men ani Fantastycznej Czwórki. Od jakiegoś czasu mówi się jednak, że Marvel szykuje się do ich kinowego debiutu. Możliwe, że plany ekranizacji "Ultimatum" są na tyle dalekosiężne, że w międzyczasie wszystkie te postacie pojawią się na dużym ekranie. Co jednak ciekawe, podobno pierwsze fundamenty tej historii mają zostać położone już w serialu Disney+ "The Falcon and the Winter Soldier".

Z "Ultimatum" jest jednak jeszcze jeden problem - to jeden z bardziej nielubianych crossoverów w historii Marvela, krytykowany zwłaszcza za nadmierne epatowanie szokiem i przemocą (jeden z czarnych charakterów zjada członkinię Avengers, po czym inny bohater w zemście odgryza mu głowę itp). Inna sprawa, że filmowe "ekranizacje" słynnych komiksowych crossoverów w wykonaniu studia Marvela zazwyczaj traktują pierwowzór jedynie jako fabularny punkt wyjścia i nie trzymają się sztywno oryginału. Czas pokaże.