Kolejność oglądania filmów Marvela | MCU

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejno%C5%9B%C4%87+ogl%C4%85dania+film%C3%B3w+Marvela+%7C+MCU-143297
Kolejność oglądania filmów Marvela | MCU
Jeśli dopiero teraz wpadliście na pomysł, by oglądać filmy  Marvela, kolejność seansów wydaje się kluczową kwestią. Jak pewnie wiecie, fabuły widowisk ze stajni MCU są ze sobą ściśle powiązane. Nie bez przyczyny filmy Marvela nazywa się najkosztowniejszym serialem w historii. 

Co ważne, kolejność  realizacji filmów niekoniecznie pokrywa się z chronologią ekranowych zdarzeń. Weźmy "Kapitan Marvel". Choć to 20. produkcja studia, przedstawia wydarzenia rozgrywające się kilkanaście lat przed "Iron Manem", czyli pierwszym filmem z marvelowskiego uniwersum. Aby ułatwić Wam poruszanie się po ekranowym świecie superbohaterów, stworzyliśmy dla Was ściągawkę – listę wskazującą kolejność oglądania filmów Marvela zgodnie z chronologią ekranowych zdarzeń.            

Kolejność oglądania filmów Marvela | MCU


Tworząc poniższe zestawienie, wzięliśmy pod uwagę wszystkie filmy Marvela, które do tej pory trafiły do kin. Ich kolejność powstawania jest następująca:

FAZA I
"Iron Man" (2008)
"Niesamowity Hulk" (2008)
"Iron Man 2" (2010)
"Thor" (2011)
"Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" (2011)
"Avengers" (2012)

FAZA II
"Iron Man 3" (2013)
"Thor: Mroczny świat" (2013)
"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" (2014)
"Strażnicy Galaktyki" (2014)
"Avengers: Czas Ultrona" (2015)
"Ant-Man" (2015)

FAZA III
"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (2016)
"Doktor Strange" (2016)
"Strażnicy Galaktyki vol. 2" (2017)
"Spider-Man: Homecoming" (2017)
"Thor: Ragnarok" (2017)
"Czarna Pantera" (2018)
"Avengers: Wojna bez granic" (2018)
"Ant-Man i Osa" (2018)
"Kapitan Marvel" (2019)
"Avengers: Koniec gry" (2019)
"Spider-Man: Daleko od domu" (2019)

FAZA IV
"Czarna Wdowa" (2021)   

Marvel: filmy ułożone w kolejności chronologicznejW naszym zestawieniu znalazły się 24 filmy Marvela ułożone zgodnie z chronologią ekranowych zdarzeń. Listę otwiera "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie", a zamyka "Spider-Man: Daleko od domu". Zamierzamy ją na bieżąco aktualizować.

24
plakat filmu Captain America: Pierwsze starcie

Captain America: Pierwsze starcie

Captain America: The First Avenger
4 min.
6,7 186 090 ocen społeczności 10 951 chce zobaczyć
Do tej pory powstały trzy filmy Marvela o przygodach Kapitana Ameryki. W widowisku "Pierwsze starcie" przerażony widmem nazizmu bohater (Chris Evans) postanawia zaciągnąć się do wojska. Z powodu swojej wątłości i choroby zostaje odrzucony. Podsłuchawszy szczere prośby chłopaka, generał Chester Philips oferuje Steve'owi Rogersowi okazję do wzięcia udziału w specjalnym eksperymencie: operacji "Odrodzenie". Po tygodniach testów w końcu dostaje serum i dawkę promieniowania. Ciało Rogersa staje się idealne. Przechodzi on intensywny trening fizyczny i szkolenie z zakresu taktyki. Trzy miesiące później otrzymuje pierwsze zadanie jako Kapitan Ameryka. Uzbrojony w niezniszczalną tarczę prowadzi swoją wojnę przeciwko złu jako strażnik wolności i przywódca Avengers. "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" przyniósł producentom 370 milionów dolarów przychodu.

23
plakat filmu Kapitan Marvel

Kapitan Marvel

Captain Marvel
4 min.
6,8 104 361 ocen społeczności 15 994 chce zobaczyć
Są lata 90. XX wieku. Na Ziemię dociera galaktyczna wojna. Carol Danvers alias Kapitan Marvel wraz z grupką sojuszników trafia w oko cyklonu. Widz ma okazję towarzyszyć jej w podróży, dzięki której stanie się jedną z największych bohaterek wszechświata. Kapitan Marvel zagrała Brie Larson. Partnerują jej m.in. Jude Law, Lashana Lynch, Samuel L. Jackson oraz Ben Mendelsohn.

22
plakat filmu Iron Man

Iron Man

6 min.
7,6 372 580 ocen społeczności 16 679 chce zobaczyć
"Iron Man" to historia miliardera, przemysłowca i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.), szefa Stark Industries, głównego dostawcy broni dla rządu USA. Beztroski styl życia Tony’ego zmienia się na zawsze, kiedy po testach przeprowadzanych z nową bronią jego konwój zostaje zaatakowany, a on sam porwany przez rebeliantów. Ranny od pocisku, który utkwił w pobliżu serca, Tony zostaje zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla Razy (Faran Tahir), tajemniczego przywódcy rebeliantów. Nie zważając jednak na żądania porywaczy, Tony wykorzystuje swój intelekt i geniusz, aby skonstruować zbroję, która utrzyma go przy życiu i pomoże w ucieczce. Po powrocie do Ameryki Tony stara się dojść do ładu ze swoją przeszłością i przysięga, że jego firma Stark Industries będzie się teraz rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Mimo oporu Obadiaha Stane (Jeff Bridges), swojej prawej ręki i jednego z szefów firmy, który przejął nad nią rządy podczas jego nieobecności, Tony spędza całe dnie i noce w warsztacie, pracując nad konstrukcją zaawansowanej technologicznie zbroi, która zapewni mu nadludzką siłę i ochroni przed atakami. Kontynuacja widowiska Marvela, "Iron Man 2", trafiła do kin w 2010 roku.

21
plakat filmu Iron Man 2

Iron Man 2

4 min.
7,3 258 413 ocen społeczności 11 702 chce zobaczyć
Robert Downey Jr. powraca jako miliarder Tony Stark w kontynuacji kinowego hitu, który zainicjował uniwersum Marvela, zarabiając na całym świecie 585 milionów dolarów. Kiedy tożsamość tytułowego superbohatera przestała być sekretem, życie Tony'ego stało się jeszcze bardziej intensywne. Wszyscy chcą zyskać dostęp do technologii tytułowego bohatera – niektórzy dla władzy i zysku, inni, jak Ivan Vanko, czyli Whiplash (Mickey Rourke), dla zemsty! Tony będzie musiał raz jeszcze przywdziać strój Iron Mana i stawić czoła najbardziej niebezpiecznemu wrogowi, jednak tym razem u jego boku pojawi się kilku sojuszników. "Iron Man 2" zarobił na całym świecie 624 miliony dolarów. Kolejna odsłona przygód Starka, "Iron Man 3", zadebiutowała na ekranach w 2013 roku.

20
plakat filmu Incredible Hulk

Incredible Hulk

The Incredible Hulk
52 min.
6,4 120 555 ocen społeczności 9 233 chce zobaczyć
"Niesamowity Hulk" to film Marvela wyprodukowany we współpracy z wytwórnią Universal, która posiada prawa do postaci tytułowego herosa. Od czasu przypadkowego napromieniowania naukowiec Bruce Banner (Edward Norton) szuka lekarstwa, które pozwoli mu uwolnić się od niezwykłego stanu, w jaki wpada pod wpływem silnego stresu. W takich chwilach Banner zmienia się bowiem w olbrzymiego zielonego mutanta - Hulka. Naukowiec jest na najlepszej drodze do znalezienia remedium, jednak wszystko może zostać utracone, kiedy pojawia się tajemnicze monstrum, które siłą przewyższa Hulka. W dodatku zielonego olbrzyma usiłuje schwytać armia, by wykorzystać jego moc do własnych celów. Banner musi dokonać ostatecznego wyboru – czy pozostać zwykłym naukowcem, czy raczej uwolnić niezmierzoną siłę, która tkwi w jego wnętrzu.

19
plakat filmu Thor

Thor

54 min.
6,9 235 445 ocen społeczności 14 963 chce zobaczyć
"Thor" to film zrealizowany na podstawie kultowego komiksu, który trafił na półki kiosków w 1962 roku. Tytułowy bohater (Chris Hemsworth), który walczy za pomocą Mjollnira, młota wykonanego z tajemniczego metalu, wygnany zostaje z Asgardu, siedziby najwyższych bogów, na Ziemię. Tutaj pozbawiony zostaje wszystkich swoich boskich atrybutów i jako dr Donald Blake ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. O swojej przeszłości przypomina sobie dopiero, kiedy przez przypadek znajduje Mjollnira. Tak rozpoczyna się jego walka o bezpieczeństwo ludzkości. Kontynuacja filmu Marvela, "Thor: Mroczny świat" zadebiutowała w kinach w 2013 roku.

18
plakat filmu Avengers

Avengers

The Avengers
22 min.
7,5 321 954 oceny społeczności 21 623 chce zobaczyć
Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D., która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje ludzi z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postacie z uniwersum Marvela – Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Hawkeye i Czarna Wdowa. Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności nie będzie łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tylko działając wspólnie mogą ocalić świat przed zniszczeniem. "Avengers" okazali się najbardziej kasowym filmem 2012 roku, zarabiając w kinach ponad półtora miliarda dolarów.

17
plakat filmu Iron Man 3

Iron Man 3

10 min.
7,4 240 706 ocen społeczności 19 433 chce zobaczyć
W filmie "Iron Man 3" świat Tony'ego Starka legnie w gruzach na skutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: czy to zbroja czyni superbohatera? "Iron Man 3" okazał się najbardziej kasowym filmem o przygodach człowieka w żelaznej zbroi - wpływy z kin wyniosły 1,2 mld dolarów.

16
plakat filmu Thor: Mroczny świat

Thor: Mroczny świat

Thor: The Dark World
52 min.
7,0 192 180 ocen społeczności 19 970 chce zobaczyć
"Thor: Mroczny świat" to kontynuacja przygód boga piorunów, który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem. Po wydarzeniach z filmów "Thor" i "Avengers", tytułowy bohatr próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich. "Thor: Mroczny świat" zarobił w kinach na całym świecie 644,6 mln dolarów.

15
plakat filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Captain America: The Winter Soldier
16 min.
7,3 187 460 ocen społeczności 17 084 chce zobaczyć
W widowisku "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", tytułowy bohater (Chris Evans) połączy siły z Czarną Wdową (Scarlett Johansson) oraz najnowszym sojusznikiem Falconem (Anthony Mackie). Po zakończonej sukcesem bitwie o Nowy Jork Steve Rogers, alias Kapitan Ameryka, przenosi się do Waszyngtonu i próbuje przyzwyczaić się do życia w nowoczesnym świecie. Jednak kiedy dochodzi do ataku na jego przełożonego z organizacji T.A.R.C.Z.A., Steve zostaje uwikłany w sieć intryg zagrażających całemu światu. Teraz Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa i Falcon będą musieli połączyć siły, żeby pokonać Zimowego Żołnierza – najbardziej tajemniczą i najpotężniejszą jak do tej pory broń swojego podstępnego wroga.

14
plakat filmu Strażnicy Galaktyki

Strażnicy Galaktyki

Guardians of the Galaxy
1 min.
7,5 242 496 ocen społeczności 18 752 chce zobaczyć
W filmie "Strażnicy Galaktyki" zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć gniewu Ronana, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema niemającymi nic do stracenia outsiderami: Rocketem – uzbrojonym szopem, Grootem – drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą i żądnym zemsty Draksem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy do bitwy, od której zależą losy galaktyki. Reżyserem i współscenarzystą widowiska "Strażnicy Galaktyki" jest James Gunn.

13
plakat filmu Strażnicy Galaktyki vol. 2

Strażnicy Galaktyki vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2
16 min.
7,6 163 738 ocen społeczności 17 047 chce zobaczyć
Strażnicy Galaktyki – grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów we wszechświecie - przemierza odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków - Petera Quilla alias Star Lorda. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" zarobili na całym świecie 863 miliony dolarów.
 
12
plakat filmu Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
21 min.
7,2 203 659 ocen społeczności 21 056 chce zobaczyć
Fabuła filmu Marvela "Avengers: Czas Ultrona" prezentuje się następująco: kiedy Tony Stark alias Iron Man próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Avengers. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji. Film "Avengers: Czas Ultrona" zarobił na całym świecie 1,4 mld dolarów.

11
plakat filmu Ant-Man

Ant-Man

57 min.
7,0 160 114 ocen społeczności 16 710 chce zobaczyć
W filmie Marvela "Ant-Man" zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.

10
plakat filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
26 min.
7,5 177 837 ocen społeczności 22 472 chce zobaczyć
W filmie Marvela "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" będącym bezpośrednią kontynuacją "Avengers: Czas Ultrona" Steve Rogers alias Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem. Gdy Kapitan Ameryka i Iron Man znajdą się na kursie kolizyjnym, a do akcji wkroczą Spider-Man i Ant-Man, ekranowa rozróba rozkręci się na całego.

9
plakat filmu Czarna Wdowa

Czarna Wdowa

Black Widow
13 min.
6,4 48 026 ocen społeczności 16 939 chce zobaczyć
Film Cate Shortland stanowi fabularny pomost między wydarzeniami z filmów "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" oraz "Avengers: Wojna bez granic".  Dowiadujemy się z niego, co działo się z Natashą Romanoff pomiędzy bitwą na lotnisku w Lipsku a pojawieniem się Thanosa. W wyniku niebezpiecznego spisku oraz podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers, Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć.

8
plakat filmu Spider-Man: Homecoming
7,2 151 893 oceny społeczności 14 581 chce zobaczyć
Peter Parker alias Spider-Man (Tom Holland) zadebiutował w uniwersum Marvela w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". W widowisku "Spider-Man: Homecoming" młody heros zaczyna rozumieć i kontrolować nowo odkrytą tożsamość superbohatera. Po wielkiej bitwie na lotnisku w Lipsku Peter wraca do domu do cioci May (Marisa Tomei) i pod czujne oko swego nowego mentora Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.). Mimo że chłopak stara się wieść normalne życie, to jednak nie potrafi pozbyć się myśli, że jest jednak kimś więcej niż Spider-Manem z sąsiedztwa. Tymczasem pojawia się Vulture (Michael Keaton) – groźny wróg, który zagraża wszystkiemu, co dla Petera jest ważne. Zrealizowany we współpracy z wytwórnią Sony, która posiada prawa do postaci tytułowego herosa, "Spider-Man: Homecoming" zarobił na całym świecie 880 milionów dolarów. Kontynuacja filmu, "Spider-Man: Daleko od domu" zadebiutowała na ekranach w 2019 roku. W grudniu tego roku do kin trafi "Spider-Man: No Way Home".

7
plakat filmu Doktor Strange

Doktor Strange

Doctor Strange
55 min.
7,3 193 861 ocen społeczności 24 703 chce zobaczyć
Doktor Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) jest aroganckim i ambitnym neurochirurgiem. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy w wypadku samochodowym doznaje kontuzji rąk. Po nieudanych próbach wyleczenia szuka porady u Jonathana (Benjamin Bratt), który zdołał uleczyć się po złamaniu kręgosłupa. Zgodnie z jego wskazówkami Strange udaje się w okolice Katmandu, gdzie poznaje uczniów Wonga (Benedict Wong) i Mordo (Chiwetel Ejiofor) oraz mistrzynię Przedwieczną (Tilda Swinton). Wkrótce doktor Strange odkrywa w sobie wielką moc, dzięki której stanie się jednym potężniejszych superbohaterów w uniwersum Marvela.

6
plakat filmu Czarna Pantera

Czarna Pantera

Black Panther
14 min.
6,7 141 044 oceny społeczności 17 490 chce zobaczyć
Przez lata filmy Marvela były ignorowane przez Amerykańską Akademię Filmową. Pierwszą produkcją studia, która otrzymała nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy film", była "Czarna Pantera". Wakanda to afrykańskie państwo, które skrzętnie ukrywa swoje tajemnice przed światem. Na teren obecnej Wakandy spadł niegdyś meteoryt zawierający vibranium – surowiec, dzięki któremu afrykańskie królestwo rozwinęło się technologicznie w niesamowity sposób. Niewielkie państwo stało się olbrzymią potęgą, ale dzięki mądrym rządom nigdy nie wykorzystywało swojej siły przeciwko reszcie świata. Obecnym królem Wakandy jest T’Challa. Po śmierci swojego ojca, to on, podobnie jak każdy władca przed nim, musi przywdziać strój Czarnej Pantery i zostać silnym oraz roztropnym przywódcą. Nie jest to jednak zadanie łatwe, bo świat coraz pazerniej pożąda bogactw Wakandy. Wkrótce na drodze T’Challi staje tajemniczy Killmonger – terrorysta i najemnik uzurpujący sobie prawo do wakandyjskiego tronu. Rozpoczyna się brutalna rywalizacja, która może sprowadzić wojenną pożogę na współczesny świat.

5
plakat filmu Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

10 min.
7,8 172 935 ocen społeczności 20 446 chce zobaczyć
"Thor: Ragnarok" to kontynuacja widowiska Marvela "Thor: Mroczny świat". Tym razem  tytułowy bóg zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – "zmierzch bogów", zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak  Thor musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers – niesamowitym Hulkiem!

4
plakat filmu Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
29 min.
8,1 194 410 ocen społeczności 21 070 chce zobaczyć
W superprodukcji Marvela "Avengers: Wojna bez granic" tytułowi bohaterowie i ich sojusznicy kontynuują ochronę świata przed globalnym zagrożeniem. Niestety, wkrótce pojawia się nowy  przeciwnik, Thanos (Josh Brolin). Celem tego międzygalaktycznego despoty jest zebranie wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności, artefaktów o niewyobrażalnej mocy. Chce za ich pomocą kreować rzeczywistość według własnej, pokręconej woli. Los Ziemi i wszelkiego życia znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. Bezpośrednią kontynuacją "Wojny bez granic" jest "Avengers: Koniec gry".

3
plakat filmu Ant-Man i Osa

Ant-Man i Osa

Ant-Man and the Wasp
58 min.
6,8 89 218 ocen społeczności 13 794 chce zobaczyć
W filmie Marvela "Ant-Man i Osa" Scott Lang boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć sie walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości.

2
plakat filmu Avengers: Koniec gry

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
2 min.
8,0 159 883 oceny społeczności 14 062 chce zobaczyć
"Avengers: Koniec gry" to punkt kulminacyjny i jedyne w swoim rodzaju zwieńczenie epickiej podróży, obejmującej kilkadziesiąt połączonych ze sobą historii z uniwersum Marvela. Iron Man i spółka zrozumieją wreszcie, jak wielkich poświęceń wymaga zachowanie naszej kruchej rzeczywistości. "Avengers: Koniec gry" to pełna emocji opowieść o przyjaźni, współpracy i o tym, że trzeba zapomnieć, co nas dzieli, żeby pokonać wszelkie przeciwności. Filmy Marvela zawsze były dużymi hitami kasowymi, ale żaden nie zgarnął tyle co "Koniec gry". Widowisko braci Russo zarobiło na całym świecie blisko 2,8 mld dolarów.

1
plakat filmu Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Far From Home
9 min.
7,3 105 190 ocen społeczności 10 709 chce zobaczyć
Tom Holland powraca jako człowiek-pająk w filmie Marvela i Sony pt. "Spider-Man: Daleko od domu". Superbohater z sąsiedztwa przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół – Neda, MJ i reszty, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. Niestety, plan porzucenia pajęczego kostiumu na kilka tygodni nie udaje się.  Z wielkimi oporami Peter decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent. Wkrótce Spider-Man stanie do walki z potężnym przeciwnikiem i udowodni sobie oraz całemu światu, że jest godnym spadkobiercą ideałów Tony'ego Starka.A jeśli wciąż nie dość wam Marvela, posłuchajcie odcinków podcastu "Mam parę uwag", w którym Jakub Popielecki i Julia Taczanowska omawiają wszystkie filmy MCU:

- Kinowe Uniwersum Marvela - Faza I (TUTAJ)
- Kinowe Uniwersum Marvela - Faza II (TUTAJ)
- Kinowe Uniwersum Marvela - Faza III, część 1 (TUTAJ)
- Kinowe Uniwersum Marvela - Faza III, część 2 (TUTAJ)
- "Czarna Wdowa" (TUTAJ)