"Mam parę uwag" #8: "Wojna bohaterów" to najlepszy film MCU?

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22Mam+par%C4%99+uwag%22+8%3A+%22Wojna+bohater%C3%B3w%22+to+najlepszy+film+MCU-142912
"Mam parę uwag" #8: "Wojna bohaterów" to najlepszy film MCU?

Julia Taczanowska i Jakub Popielecki postanowili porozmawiać o WSZYSTKICH filmach Marvela. W tym odcinku "Mam parę uwag" przyglądają się pierwszej połowie tak zwanej Trzeciej Fazy MCU.

W ósmym odcinku "Mam parę uwag" kontynuujemy mini-retrospektywę Kinowego Uniwersum Marvela. Pora na pierwszą połowę tzw. Trzeciej Fazy MCU (Marvel Cinematic Universe): zaczynamy od "Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów" (2016) i kończymy na "Czarnej Panterze" (2018). Czy Marvel ponownie podniósł poprzeczkę czy wreszcie złapał zadyszkę - a może jedno i drugie? Co sprawia, że "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" to jeden z najlepszych filmów studia? Dlaczego "Strażnicy Galaktyki 2" (2017) nie dorównują pierwszej części? Jak sprawdzają się nowi bohaterowie uniwersum - Spider-Man, Doktor Strange i Czarna Pantera? Na te i inne pytania odpowiadają w tym odcinku Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.

Zapraszamy do słuchania:Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Tu znajdziecie poprzednie odcinki "Mam parę uwag":
- "Obiecująca. Młoda. Kobieta" (TUTAJ),
- "Mank" (TUTAJ),
- "Ostatni Jedi" (TUTAJ)
- "Pewnego razu... w Hollywood" (TUTAJ).
- Kinowe Uniwersum Marvela - Faza I (TUTAJ)
- Kinowe Uniwersum Marvela - Faza II (TUTAJ)
- "Nomadland" (TUTAJ)

A jak Wy oceniacie Trzecią Fazę MCU? Są tu Wasze ulubione - lub najnieulubieńsze - filmy Marvela? Wolicie"Kapitana Amerykę: Wojnę bohaterów" czy "Thora: Ragnarok"?

Więcej informacji o bohaterach MCU - m.in. Iron Manie, Kapitanie Ameryce czy Spider-Manie - znajdziecie na indywidualnych kartach postaci lub na karcie uniwersum Marvela.