Moc Posępnego Czerepu nie wystarczy, by He-Man trafił do kin?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Moc+Pos%C4%99pnego+Czerepu+nie+wystarczy%2C+by+He-Man+trafi%C5%82+do+kin-135025
Po klapie finansowej widowiska "Men in Black: International" szefowie studia szukają sposobów na zminimalizowanie strat w przyszłości. Jednym z nich jest odsprzedawanie projektów innym wytwórniom (tak stało się z ekranizacją komiksu "Harbinger"). Innym jest pójście w ślady Paramountu, czyli rezygnacja z pokazywania filmów w kinach i odsprzedanie praw do dystrybucji platformom streamingowym, na przykład Netfliksowi. Tak może stać się z planowanym od lat widowiskiem fantasy "Masters of the Universe".


Jak podaje portal The Hollywood Reporter, szef Sony Tom Rothman rozważa rezygnację z kinowej dystrybucji kinowej wersji przygód He-Mana i jego walki ze Szkieletorem. Podobno wstępne rozmowy z Netfliksem już miały miejsce, ale żadna decyzja na razie nie została podjęta.

Jeżeli Sony zrezygnuje z planów kinowej dystrybucji, Netflix wydaje się naturalnym domem dla widowiska "Masters of the Universe". Kevin Smith dla platformy przygotowuje serial anime o He-Manie. Netflix ma już w ofercie spin-off, "She-Ra i księżniczki mocy". Zaś księcia Adama ma zagrać Noah Centineo, gwiazda netfliksowych produkcji "Do wszystkich chłopców, których kochałam" i "Sierra Burgess jest przegrywem".

Póki co "Masters of the Universe" ma trafić do kin w marcu 2021 roku.