Kevin Smith I

Kevin Patrick Smith

7,6
3 136 ocen gry aktorskiej
Kevin Smith I
Po ukończeniu szkoły średniej studiował cztery miesiące w szkole filmowej w Vancouver. Debiutował filmem "Clerks - Sprzedawcy", zrealizowanym w prowincjonalnym sklepiku Quick Stop Groceries, w którym pracował kiedyś przez 4 lata. Z zagorzałym zwolennikiem kina niezależnego, Johnem Piersonem, napisał książkę "Spike, Mike, Slackers and Dykes", poświęconą niskobudżetowej produkcji i jej najciekawszym twórcom. Najciekawszym jego filmem jest "W pogoni za Amy", z udziałem nowych gwiazd Hollywood: Bena Afflecka, Joey Lauren Adams, Jasona Lee (Smith w epizodycznej roli Cichego Boba), pełna rozpaczy psychodrama obyczajowa, pasjonująca historia miłosna niedobranej pary (Amy jest lesbijką).


Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 sierpnia 1970

miejsce urodzenia: Red Bank, New Jersey, USA

wzrost: 173 cm

Independent Spirit
Zdobył Independent Spirit, 3 inne nagrody i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jennifer Schwalbach Smith (od 25.04.1999), córka Harley Quinn (ur. 26.06.1999)
Napisał książkę pt. "Chasing Dogma", opowiadającą dzieje Jaya i Cichego Boba pomiędzy ich przygodami w filmach "W pogoni za Amy" i "Dogma".
Pisze scenariusze nie tylko do filmów, jego wielką pasją jest tworzenie scriptów do komiksów. Pracował dla obu największych wydawnictw w Stanach Zjednoczonych: MARVEL-a i DC, napisał scenariusze między innymi takich komiksów jak "DareDevil" i "Green Arow".
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1994 r. - "Can't even tell" - Soul Asylum; 
- 1995 r. - "Build me up, buttercup" - The Goops;
- 2001 r. - "Because I got high" - Afroman;
- 2001 r. - "Kick some ass" - Stroke 9.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych