Netflix kupił prawa do filmu "Sala samobójców. Hejter"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+kupi%C5%82+prawa+do+filmu+%22Sala+samob%C3%B3jc%C3%B3w.+Hejter%22-137744
Netflix kupił prawa do filmu "Sala samobójców. Hejter"
Netflix nabył globalne prawa do polskiego filmu "Sala Samobójców. Hejter", który został nagrodzony w kategorii Best International Narrative Feature (Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny) na tegorocznym Tribeca Film Festival. 

W społeczeństwie, które mierzy się z komunistyczną przeszłością i europejską teraźniejszością, zarówno elity kulturowe jak i młodzi mężczyźni pozbawieni praw obywatelskich, widzą siły ciemności zstępujące nad Europą. Są też tacy, którzy czerpią korzyści z nieuniknionych konfliktów i chaosu, jak zhańbiony student prawa Tomek (Maciej Musiałowski), który desperacko próbuje zwrócić na siebie uwagę przyjaciółki z dzieciństwa Gabi (Vanessa Aleksander) i zyskać szacunek jej podstępnej rodziny. Tomek aby zaimponować Gabi podejmuje pracę w znanej, ale niemoralnej agencji PR. Wkrótce przekonuje się, że świetnie sobie radzi w brudnych grach politycznych, które prowadzi w mediach społecznościowych. Jego działania mają jednak swoją cenę. Im bardziej Tomek wciąga się w tą grę, tym bardziej jego człowieczeństwo zanika i staje się mniej jasne to jak ta gra się skończy.

Premiera kinowa odbyła się 6 marca w Polsce. Tydzień później produkcja zniknęła jednak z ekranów z powodu zamknięcia kin. Poza Polską film pojawi się na Netflix w lipcu 2020 roku, natomiast w Polsce będzie dostępny na platformie w rocznicę premiery kinowej, czyli 6 marca 2021 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones