"Kryptonim Polska": komedia o miłości narodowca i lewaczki

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kryptonim+Polska%22%3A+komedia+o+mi%C5%82o%C5%9Bci+narodowca+i+lewaczki-142905
"Kryptonim Polska": komedia o miłości narodowca i lewaczki
W Warszawie i Białymstoku trwają zdjęcia do komedii "Kryptonim Polska" w reżyserii Piotra Kumika. Główne role w filmie grają Maciej Musiałowski, Borys Szyc, Antoni Królikowski i Magdalena Maścianica.

Dystrybutor reklamuje "Kryptonim Polskę" jako pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!


Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera – Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli angażują się w działania i akcje patriotyczne, które mają przydać organizacji należnego rozgłosu. Niestety większość z nich kończy się fiaskiem i totalną katastrofą...

W trakcie jednej z takich akcji Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem – Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. Wkrótce zakochana para stanie się Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego, a „zakazana miłość” młodych bohaterów doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości.

Za produkcję odpowiada Orphan Studio, założone przez koproducentów megahitu "Kler".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones