Nie Paul Rudd, ale James Marsden zagra w "Sonic the Hedgehog"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+Paul+Rudd%2C+ale+James+Marsden+zagra+w+%22Sonic+the+Hedgehog%22-128485
Okazuje się, że wczorajsze doniesienia dotyczące udziału Paula Rudda w widowisku "Sonic the Hedgehog" nie są już aktualne. Aktor rzeczywiście prowadził rozmowy, ale nic z nich nie wyszło. Zamiast tego Paramount Pictures potwierdziło, że angaż do filmu otrzymał James Marsden ("Westworld").


Studio na razie nie podaje, kogo Marsden zagra. Nie jest więc jasna, czy chodzi o postać policjanta Toma, który zaprzyjaźnia się tytułowym bohaterem.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Pierwszą wersję scenariusza przygotowali Patrick Casey i Josh Miller ("Szalony akademik"). Poprawki do tekstu wprowadził Oren Uziel ("Paradoks Cloverfield"). Za kamerą stanie debiutujący w pełnometrażowym projekcie reżyser Jeff Fowler. Producentem wykonawczym jest Tim Miller, reżyser "Deadpoola".

"Sonic the Hedgehog" to cykl gier powstających od 1991 roku. Pierwsze odsłony były bardzo prostymi zabawami polegającymi na jak najszybszym przemierzaniu plansz tytułowym bohaterem i zbieraniu pierścieni. Gra od razu stała się najbardziej rozpoznawalnym produktem studia SEGA. Wkrótce Sonic stał się bohaterem mang, komiksów, a nawet seriali animowanych. Nigdy jednak seria nie doczekała się wersji kinowej, chociaż Amerykanie połączyli dwuczęściowy miniserial z 1996 roku w jedną całość puszczaną jako "Sonic the Hedgehog: The Movie".