"Klub Północny" skasowany! Mike Flanagan opuszcza Netflix

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Klub+P%C3%B3%C5%82nocny%22+skasowany+Mike+Flanagan+opuszcza+Netflix+i+zaczyna+wsp%C3%B3%C5%82prac%C4%99+z+Amazonem-148676
"Klub Północny" skasowany! Mike Flanagan opuszcza Netflix
Kolejny serial platformy Netflix dobiega końca po emisji zaledwie jednego sezonu. To "Klub Północny" Mike'a Flanagana.

Twórca "Nocnej mszy" i "Klubu Północnego" przenosi się do AmazonuDecyzja o kasacji serialu została ogłoszona tego samego dnia, kiedy dowiedzieliśmy się, że Mike Flanagan nie przedłużył kontraktu z platformą Netflix. Zamiast tego wraz ze partnerem biznesowym Trevorem Macym przenosi się do konkurencji. Będzie bowiem robił nowe filmy i seriale dla Amazonu.

Mike i Trevor są niesamowici w opowiadaniu wciągających, trzymających w napięciu historii, które po mistrzowsku angażują widzów od początku do końca. Jesteśmy podekscytowani mogąc powitać ich w Amazon Studios i nie możemy się już doczekać chwili, kiedy nasi odbiorcy na całym świecie doświadczą ich niezwykłej pomysłowości twórczej w przekraczaniu granic gatunków - powiedział Vernon Sanders odpowiedzialny za projekty telewizyjne studia.


Nie tylko "Klub Północny". Co Mike Flanagan nakręcił dla platformy Netflix?Serial "Klub Północny" był opowieścią o śmiertelnie chorych nastolatka przebywających w hospicjum. Spotykają się o północy, by opowiadać sobie pełne grozy historie. Pewnego dnia zawierają pakt: pierwsza osoba, która umrze, ma zrobić wszystko, by się z pozostałym skontaktować z zaświatów. Serial powstał na bazie książki Christophera Pike'a.

Flanagan ma na swoim koncie kilka popularnych na Netfliksie tytułów z szeroko pojętej grozy. Zaczęło się od serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu". Potem był "Nawiedzony dwór w Bly", a wreszcie najbardziej doceniana "Nocna msza".

I choć Flanagan rozpocznie wkrótce współpracę z Amazonem, to na Netfliksie zdąży się jeszcze pojawić jeden jego projekt - serial "The Fall of the House Usher".

Zwiastun serialu "Klub Północny"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones