Mark Hamill i inni w serialowym "Upadku domu Usherów"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mark+Hamill+i+inni+w+serialowym+%22Upadku+domu+Usher%C3%B3w%22-144819
Mark Hamill i inni w serialowym "Upadku domu Usherów"
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Carla Gugino, Mark Hamill, Frank Langella, Mary McDonnell i Carl Lumbly trafili do obsady serialowej wersji "Upadku domu Usherów", którą dla Netfliksa przygotowuje Mike Flanagan.

"Upadek domu Usherów" – co wiemy o serialu?


Akcja serialu będzie się toczyć w odosobnionej posiadłości, która przepełniona jest śmiercią, szaleństwem i mrocznymi sekretami. Scenariusz ma nawiązywać także do innych dzieł Edgara Allana Poego. Zdjęcia ruszą już za kilka tygodni.

Frank Langella wcieli się w Rodericka Ushera, patriarchę rodu. Mary McDonnell przypadła rola Madeline, jego siostry bliźniaczki. Carl Lumbly zagra śledczego C. Auguste Dupina, czyli postać będącą bohaterem licznych dzieł Edgara Allana Poego. Szczegóły dotyczące udziału Marka Hamilla i Carli Gugino nie są na razie znane.

GettyImages-1262762611.jpg Getty Images © United Archives
Myrna Fahey, Mark Damon i Vincent Price w "Upadku domu Usherów" Rogera Cormana

"Upadek domu Usherów" doczekał się licznych filmowych adaptacji. Po raz pierwszy, jeszcze w epoce kina niemego, po słynne opowiadanie Edgara Allana Poego sięgnął Jean Epstein. Najbardziej znaną wersję nakręcił Roger Corman. W roli głównej wystąpił wówczas Vincent Price.

Mike Flanagan – skąd go znamy?


Flanagan zrealizował już dla Netfliksa adaptacje takich klasyków literatury grozy jak "Nawiedzony dom na wzgórzu" (na podstawie powieści Shirley Jackson) i "Nawiedzony dwór w Bly" (na podstawie prozy Henry'ego Jamesa). Ostatnim serialem, jaki stworzył dla serwisu, jest "Nocna msza". W 2019 roku na ekrany kin trafił jego "Doktor Sen", czyli kontynuacja "Lśnienia" z Ewanem McGregorem w roli dorosłego Dana Torrence'a.

Poniżej prezentujemy zwiastun "Nocnej mszy":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones