Prequel "Grease" wciąż w planach. Wiemy, kto jest reżyserem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Prequel+%22Grease%22+wci%C4%85%C5%BC+w+planach.+Wiemy%2C+kto+jest+re%C5%BCyserem-138566
Prequel "Grease" wciąż w planach. Wiemy, kto jest reżyserem
Ponad rok temu informowaliśmy o tym, że w przygotowaniu jest prequel słynnego musicalu "Grease". Okazuje się, że pandemia COVID-19 nie wpłynęła negatywnie na te plany. Projekt właśnie zyskał reżysera.

Film nosi tytuł "Summer Lovin'". Paramount Pictures powierzyło misję jego wyreżyserowania mało znanemu szerszej widowni Brettowi Haleyowi. Ma on na swoim koncie m.in. film "Głośne bicie serc" i serial "Szukając Alaski".

"Grease" powstał w 1978 roku i należy do najpopularniejszych musicali amerykańskich. Danny Zuko, lider grupy T-Birds spędza romantyczne wakacje w towarzystwie Sandy, która mieszka w Australii. Przysięgają sobie miłość i rozstają, ona ma wyjechać. Zupełnie niespodziewanie zostaje w USA. Spotykają się ponownie w szkole - Rydell High. Jednak Sandy, dobrze ułożona panienka, nie pasuje do wizerunku Dannyego w szkole. Sandy próbuje zostać jedną z Pink Ladies i znowu być dziewczyną Zuko.

"Summer Lovin'" opowie właśnie o ich wakacyjnym romansie, którego szczegóły znaliśmy dotąd wyłącznie dzięki piosence "Summer Nights". Zuko i Sandy inaczej w niej przedstawiali to, co się wydarzyło. Teraz poznamy prawdę.

Za scenariusz odpowiada aktorka Leah McKendrick.