Reżyser "Kruka" i "Mrocznego miasta" powraca i szykuje horror

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Kruka%22+i+%22Mrocznego+miasta%22+powraca+i+szykuje+horror-146553
Reżyser "Kruka" i "Mrocznego miasta" powraca i szykuje horror
źródło: Getty Images
autor: Jim Spellman
Po sześciu latach przerwy Alex Proyas jest w końcu gotowy powrócić do kręcenia filmów pełnometrażowych. W Cannes ogłoszono właśnie jego nowy projekt. To horror "Sister Darkness".

Co wiemy o nowym filmie Proyasa?"Sister Darkness" określane jest jako makabra z kobiecą protagonistką, gorączkowy sen o zemście i gotyckim przerażeniu. Akcja filmu rozgrywać się będzie w latach 30. ubiegłego wieku, kiedy pozycja kobiet w społeczeństwie była bardzo niska. Główną bohaterką jest Alice, młoda i już nieszczęśliwa żona. Pewnego dnia natrafia na swojego sobowtóra. Isla powiązana jest z tajemniczą historią krwawej zemsty na jej oprawcach i budzącemu przerażenie powstaniu przeciwko fałszywości arystokratów.

Proyas chce w swoim nowym filmie nawiązać do klasyki gotyckiego horroru brytyjskiego z lat 60. i 70. Przywołuje się na takie tytuły jak "W kleszczach lęku" czy "Legenda piekielnego domu".


Proyas i wirtualna produkcjaBudżet produkcji wyniesie 35 milionów dolarów. Zdjęcia kręcone będą w Australii pod koniec 2022 roku lub w pierwszej połowie 2023 roku. Realizacyjnie projekt w dużym stopniu ma bazować na technologii opracowanej przez Heretic Foundation. Pozwoli to na wykorzystanie wirtualnej produkcji filmowej w zakresie, jaki przy tak skromnym budżecie nie był dotąd spotykany. Twórcy zapowiadają, że efekt będzie niesamowity, a sposób realizacji "Sister Darkness" okaże się przyszłością sztuki filmowej.

Poniżej przypominamy odcinek naszego programu "Na skróty", w którym opowiadaliśmy o filmie "Mroczne miasto".