Drogi i kłopotliwy serial braci Russo dostanie drugi sezon

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serial+%22Cytadela%22+braci+Russo+dostanie+drugi+sezon+mimo+problem%C3%B3w+przy+produkcji+pierwszego-149938
Drogi i kłopotliwy serial braci Russo dostanie drugi sezon
źródło: Materiały prasowe
Wygląda na to, że rosnące koszty produkcji i zakulisowe problemy nie są problemem dla platformy Amazon Primo Video. Produkowany przez braci Russo ("Gray Man", "Avengers: Koniec gry") serial "Cytadela", którego gwiazdami są Richard Madden i Priyanka Chopra Jonas, został przedłużony na drugi sezon - jeszcze przed premierą pierwszego.

Powstanie drugi sezon serialu "Cytadela"


 

Na pierwszy sezon "Cytadeli", który będzie miał premierę 28 kwietnia, składa się sześć odcinków. Na razie nie wiadomo, ile epizodów ma mieć drugi sezon. Platforma Amazon na razie nie komentuje informacji o przedłużeniu serialu, ponieważ jeszcze nie dopięto wszystkich umów potrzebnych do sfinalizowania sprawy.

Showrunnerem drugiego sezonu ma być David Weil ("Łowcy"),
który nadzorował już dokrętki pierwszego sezonu. Bracia Russo mają wyreżyserować część nowych odcinków.

O czym opowiada "Cytadela"?


 
Osiem lat temu Cytadelę, niezależną międzynarodową siatkę szpiegowską, rozbił nowy syndykat, Mantykora. Czołowi szpiedzy Cytadeli, Mason Kane (Richard Madden) i Nadia Singh (Priyanka Chopra Jonas), ledwo uszli z życiem i stracili pamięć. Po latach były współpracownik Masona, Bernard Orlick (Stanley Tucci), prosi go o pomoc w powstrzymaniu Mantykory, która chce zaprowadzić na świecie nowy porządek.
 
"Cytadela" to szpiegowski thriller pomyślany jako cykl mający swoje regionalne odpowiedniki. W planach jest m.in. wersja włoska, indyjska i meksykańska. Joe i Anthony Russo ("Avengers: Koniec gry", "Gray Man") są producentami projektu, a scenariusz napisali Josh Appelbaum i Andre Nemec ("Mission: Impossible - Ghost Protocol", "Wojownicze Żółwie Ninja"). Appelbaum pełnił oryginalnie rolę showrunnera, ale został zastąpiony po kreatywnych sporach z braćmi Russo.


"Citadel" - drugi najdroższy serial w historii?"Citadel" jest na dobrej drodze, by zostać drugim najdroższym serialem w historii. Siedmioodcinkowy serial pochłonął już 160 milionów dolarów, a dokrętki kosztowały kolejne 75 milionów dolarów. Zdjęcia dobiegły końca w grudniu. Ale problemy zaczęły się w zasadzie dopiero wtedy. Amazon nie był zadowolony z nakręconego materiału. Bracia Russo, zajęci innym kosztownym projektem, "Gray Manem" Netfliksa, musieli wówczas wkroczyć, co doprowadziło do konfliktu ze scenarzystami. W efekcie powstały dwie wersje montażowe serialu, jedna wspierana przez braci Russo, druga przez Appelbauma. Amazon postawił na braci i tuż przed gwiazdką showrunner został zwolniony. Nie odszedł jednak sam. Jego śladem serial porzucili m.in. reżyser Brian Kirk ("Gra o tron"), który nakręcił pięć z siedmiu odcinków serialu, oraz producentka Sarah Bradshaw.

Opiekę nad dokrętkami przejęli David Weil oraz operator Thomas Sigel, który wyreżyserował dwa pozostałe odcinki "Citadel". Pracował on już wcześniej z braćmi Russo przy filmach "Cherry" (który wyreżyserowali) i "Tyler Rake: Ocalenie" (który wyprodukowali).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones