Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Serwis+Disneya+rusza+w+przysz%C5%82ym+roku.+Co+b%C4%99dzie+oferowa%C5%82-126946

Serwis Disneya rusza w przyszłym roku. Co będzie oferował?

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale, Filmy
Szykowany przez Disneya serwis streamingowy zaczyna nabierać kolorów. Pojawiły się pierwsze wieści na temat tego, jak będzie wyglądać platforma, która ma wystartować jesienią 2019 roku.

maxresdefault.jpg

Na razie nie ujawniono, ile wyniesie subskrypcja. Serwis będzie początkowo dostępny jedynie w USA, a z czasem ma objąć swoim zasięgiem resztę świata. W ofercie nie będzie produkcji z kategorią R (które trafią na Hulu), a program będzie pokrywał się z marką Disneya. Serie powstające pod szyldem Marvela na razie zostaną na swoich miejscach. Czyli "Jessica Jones" i "Daredevil" nie znikną z Netfliksa.

W pierwszym roku na platformie ma zadebiutować około czterech-pięciu nowych filmów i pięć oryginalnych seriali. Następujące filmy są już na etapie postprodukcji: "Don Quixote" (ze scenariuszem Billy'ego Raya), "Lady and the Tramp", "The Paper Magician", "Stargirl" (w reżyserii Julii Hart) i "Togo" (w reżyserii Ericsona Core'a). W planach są również nowe wersje "Trzech mężczyzn i dziecka" oraz "Miecza w kamieniu", a także "Timmy Failure", przy którym pracuje Tom McCarthy ("Spotlight").

Wśród planowanych przez serwis seriali są nowy "High School Musical", animowana seria "Potwory i spółka" oraz aktorskie seriale z uniwersum Marvela i świata "Gwiezdnych wojen".

Na razie nie wiadomo, czy na platformie pojawią się również materiały przejętego przez Disneya studia 20th Century Fox.