Sigourney Weaver żegna się z "Obcym": "Chciałam nakręcić ten film z Blomkampem"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sigourney+Weaver%2C+gwiazda+cyklu+%22Obcy%22%2C+%C5%BCegna+si%C4%99+z+rol%C4%85.+Nie+zagra+ju%C5%BC+Ellen+Ripley-150503
Sigourney Weaver żegna się z "Obcym": "Chciałam nakręcić ten film z Blomkampem"
Jeśli jako wierni fani "Obcego" liczyliście na jakąkolwiek formę powrotu Sigourney Weaver do kultowej roli Ellen Ripley, mamy dla Was złą wiadomość. "Ten statek już odpłynął" – skonstatowała aktorka. 

Sigourney Weaver o "Obcym" i niezrealizowanym projekcie Neilla Blomkampa


Mnóstwo młodszych aktorek specjalizuje się w tego rodzaju rolach – powiedziała Weaver w rozmowie z magazynem Total FIlm. I był taki film o Obcym, który bardzo chciałam nakręcić. Ten, za kamerą którego miał stanąć Neill Blomkamp, pracowaliśmy nad nim wspólnie, ale nie wyszło. Jestem zadowolona z miejsca, w którym jestem teraz, ten statek odpłynął. 


Weaver nazwała Blomkampa "najlepszym reżyserem do tej roboty", zrealizowali zresztą wspólnie film "Chappie". On jest prawdziwym fanem. Myślę, że pozostałby wierny temu światu, a jednocześnie zabrał opowieść w nieoczekiwanym kierunku. To byłby przełomowy film dla serii. Przypomnijmy, że według koncepcji reżysera "Obcy 5" miał być kolejną odsłoną przygód Ripley. Blomkamp zamierzał fabułę poprowadzić tak, by łączyła się bezpośrednio z wydarzeniami pierwszej oraz drugiej części sagi i "wymazywała" trzecią oraz czwartą część. Na ekranie znów mieli pojawić się kapral Dwayne Hicks oraz dorosła już Rebecca Jorden, czyli Newt

Oczywiście, fakt, iż realizacja filmu nie doszła do skutku, nie powstrzymał innych twórców od kuszenia aktorki. W 2020 roku Walter Hill, czyli wieloletni producent serii, wysłał jej 50-stronicowy treatment nowego filmu, w którym miałaby zagrać główną rolę. Weaver nie była jednak zainteresowana.

"Obcy" – seria, która zmieniła oblicze kina sci-fiW zrealizowanej w 1979 roku przez Ridleya Scotta pierwszej części cyklu załoga statku Nostromo odpowiada na sygnał ratunkowy pochodzący z opustoszałej planety. W efekcie bohaterowie odkrywają śmiercionośną formę życia, która wykorzystuje ludzkie ciało do swego rozwoju. 


Bezpośrednią kontynuację "Obcego" nakręcił w 1986 roku James Cameron. Horror zamienił w kino akcji, a jego film do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych sequeli w dziejach kina. Późniejsze filmy z cyklu reżyserowali David Fincher ("Obcy 3") i Jean Pierre-Jeunet ("Obcy: Przebudzenie"), a w nowym stuleciu do swojego "dziecka" powrócił Ridley Scott, kręcąc dwa luźne prequele – "Prometeusza" i "Obcego: Przymierze". 

Aktualnie powstający serial "Alien" zapowiedziano jeszcze w grudniu 2020 roku. Projekt przygotowuje Noah Hawley, twórca serialu "Fargo". Równolegle w przygotowaniu jest pełnometrażowy film "Alien: Romulus". Za kamerą stanie Fede Álvarez, a w roli głównej zobaczymy Cailee Spaeny. Nie wiadomo, czy projekty będą ze sobą fabularnie powiązane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones