Klasyki kina, które możesz nadrobić dzięki Disney+

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Klasyki+kina%2C+kt%C3%B3re+mo%C5%BCesz+nadrobi%C4%87+dzi%C4%99ki+Disney%2B-146909
Klasyki kina, które możesz nadrobić dzięki Disney+
źródło: Materiały prasowe
Koneserzy kinowych klasyków mogą spokojnie rozsiąść się w fotelach i bez obaw włączyć Disney+, gdyż w startowej ofercie platformy znalazły się tytuły, wobec których żaden kinomaniach nie przejdzie obojętnie. A to dopiero początek!

Pamiętacie tsaheylu – specyficzny, silny rodzaj więzi z "Avatara"? To właśnie tak najlepiej będzie określić uczucie, jakie może wywołać u fanów kinowych klasyków biblioteka Disney+. Na platformie wśród blisko 2000 filmowych i serialowych pozycji dodanych na start znalazły się produkcje, do których wraca się za każdym razem nie licząc, który to już raz. Podróż w kosmos, walka z niemieckim terrorystą, spotkanie z obcym, śpiewające zakonnice i fantazyjny świat niebieskiego  plemienia -  wszystkie te chwile możesz przeżyć jeszcze raz oglądając klasyki światowego kina na Disney+.

Klasyka spod znaku filmów katastroficznych. Grupa wiertników zostaje zrekrutowana przez NASA aby ocalić ziemię przed zderzeniem z gigantyczną asteroidą. Bohaterski Harry (jedna z kultowych ról Bruce’a Willisa) jest gotowy poświęcić swoje życie aby pomóc światu, a wspierają go w tym m.in. Ben Affleck i Steve Buscemi. Ten film ma wszystko co kochali widzowie na przełomie lat 90-tych - gwiazdorską obsadę, romans między pięknymi Affleckiem i Liv Tyler, widmo końca świata, a przede wszystkim jeden z największych hitów muzycznych tamtego okresu. Piosenka "I don't wanna miss a thing" Aerosmith tak jak i sam film, na stałe wbiła się do kanonu kultury rozrywkowej umacniając pozycję zespołu na czele gwiazd rocka.


Kultowy film brawurowo łączący elementy horroru z science-fiction. Na pokład powracającego na ziemię po misji frachtowca Nostromo trafia tytułowy "obcy" - forma życia z innego świata, która dokonuje ataków na wszystkich członków załogi. Zmagania oficer Ripley (Sigourney Weaver) z pozaziemską istotą zapoczątkowały ogromną popularność tematu kosmitów i otworzyły drogę do realizacji kolejnych odcinków - zarówno sequeli jak i prequeli, z których część wyreżyserował twórca oryginału - Ridley Scott.


Detektyw John McClane (Bruce Willis), złoczyńca Hans Gruber (Alan Rickman) i wieżowiec. Tak w jednym zdaniu można streścić jeden z najpopularniejszych filmów akcji na świecie, by wszyscy fani chcieli na nowo zasiąść przed ekranami.
Nowojorski policjant przypadkowo znajduje się w garażu budynku, który właśnie został przejęty przez niemieckich terrorystów. W miarę postępu wydarzeń, widzowie mogą oglądać fantastyczne efekty specjalne i strzelaniny, zakończone kultową wymianą między McClane'em, a Gruberem na dachu Fox Plaza. Film rozpoczął gigantyczną karierę Bruce’a Willisa i dla wielu ludzi stał się obowiązkową pozycją filmową na Święta Bożego Narodzenia.


Omen

The Omen
1h 46m
Klasyka gatunku kina grozy serwowana w akompaniamencie nagrodzonej Oscarem muzyki Jerry’ego Goldsmitha. Omen ma w sobie wszystko, co mimo upływu lat czyni go jednym z najbardziej zachodzących za skórę horrorem wszech czasów. Fabuła skupia się wokół historii zaadoptowanego przez Roberta Thorna (w tej roli Gregory Peck) osieroconego noworodka, którego przyrodni rodzice decydują się nazywać Damien. Gdy chłopiec osiąga wiek 5 lat zaczynają się dziać wokół niego dziwne, trudne do wytłumaczenia rzeczy. Zatroskany ojciec odkrywa, że jego syn jest tak naprawdę antychrystem, a jego celem jest zagłada ludzkości.


(część 1 i 2) "Oh happy day"  - tak jak w piosence wykonywanej w 2. części “Zakonnicy w przebraniu" tak i widzowie mogą cieszyć się podczas oglądania tych dwóch klasycznych komedii z Whoopi Goldberg w głównej roli. Goldberg gra piosenkarkę Lounge, która po objęciu programem ochrony świadków zmuszona jest wstąpić do klasztoru, w którym pomaga Siostrom odnaleźć ich głos, przy okazji odkrywając na nowo swój własny. W kontynuacji, "Zakonnica w przebraniu 2" bohaterka ponownie przychodzi z pomocą swoim przyjaciółkom-zakonnicom, by wspólnie ocalić dawną szkołę. Te dwie komedie z elementami musicalu to niewątpliwe "comfort movies", po obejrzeniu których każdy poczuje się odrobinę lepiej.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones