"O jak Obcy": Ellen Ripley i ksenomorf będą uczyć dzieci alfabetu [UWAGA! UROCZA ILUSTRACJA]

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22O+jak+Obcy%22%3A+Ellen+Ripley+i+ksenomorf+b%C4%99d%C4%85+uczy%C4%87+dzieci+alfabetu-153444
"O jak Obcy": Ellen Ripley i ksenomorf będą uczyć dzieci alfabetu [UWAGA! UROCZA ILUSTRACJA]
Kiedy Disney przejął Foxa, fani Obcego żartowali, że dołączył on do grona księżniczek. Czyżby ich najgorsze obawy miały się wkrótce ziścić? Disney ogłosił, że Ellen Ripley i załoga Nostromo będą bohaterami popularnej serii książek dla najmłodszych. 

"O jak Obcy": Ellen Ripley jako bohaterka książeczki dla dzieci


Ellen Ripley i załoga okrętu kosmicznego USCSS Nostromo zostaną bohaterami książeczki "A is for ALIEN" ("O jak Obcy"). W oficjalnym opisie czytamy:


W kosmosie nikt nie usłyszy, jak chichoczesz, czytając tę książeczkę z serii Little Golden Book z bohaterami znanymi z klasycznego filmu "Obcy"! Ellen Ripley i pozostali członkowie załogi Nostromo zapraszają na kosmiczną przygodę, dzięki której poznasz alfabet od A do Z. Dzięki uroczym ilustracjom ta beztroska wersja kultowego filmu "Obcy" zachwyci nie tylko młodych i starszych fanów, ale również kolekcjonerów cyklu.


Seria Little Golden Book początkowo skupiała się na bajkach i klasycznych opowieściach dla dzieci. W ostatnich latach jej twórcy sięgnęli także po klasykę kina – wydano książeczki z bohaterami takich filmów jak "Pogromcy duchów", "Goonies" czy "Park Jurajski". W przyszłym roku do kolekcji dołączy nie tylko "Obcy", ale także seriale "Przyjaciele" i "Kroniki Seinfelda".

Co wiemy o "Alien: Romulus"?


W przyszłym roku na ekrany kin trafi wyreżyserowane przez Fede Álvareza widowisko "Alien: Romulus". Nie będzie on ani sequelem, ani spin-offem dotychczasowych odsłon cyklu o zabójczym ksenomorfie. To zupełnie nowa historia, rozgrywająca się jednak w tym samym świecie, co filmy Ridleya Scotta czy Jamesa Camerona. Bohaterowie filmu – grupa młodych ludzi – trafią do odległego miejsca, w którym będą musieli skonfrontować się z ksenomorfem. Główna rola przypadła Cailee Spaeny ("Mare z Easttown", "Pacific Rim: Rebelia"). Partneruje jej znana m.in. z "Dory i Miasta Złota" oraz "Transformers: Ostatniego Rycerza" Isabela Merced.

"Obcy" w podcaście Krwawa gadka


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Krwawa gadka, w którym Michał Walkiewicz i Oktawia Harasińska rozmawiają o "Obcym":"Obcy – decydujące starcie" w programie Na skróty


Przypominamy odcinek programu Na skróty, w którym opowiadamy o drugiej części cyklu, czyli wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona arcydziele kina sci-fi "Obcy – decydujące starcie".  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones