Scenariusze nowego "Obcego" gotowe, zdjęcia w 2023

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenariusze+nowego+%22Obcego%22+gotowe%2C+zdj%C4%99cia+w+2023-147282
Scenariusze nowego "Obcego" gotowe, zdjęcia w 2023
Scenariusze wszystkich odcinków telewizyjnej serii "Obcy" są już gotowe. W trakcie spotkania prasowego Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych poinformował o tym prezes stacji FX John Landgraf. Zdradził również, że zdjęcia mają ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku. 

Niestety, Landgraf nie powiedział wiele więcej. Wciąż nie mamy oficjalnego opisu fabuły, nie wiemy nic o obsadzie i ekipie. Z wcześniejszych doniesień wiemy jedynie tyle, że akcja serialu będzie rozgrywać się na Ziemi i w niedalekiej przyszłości, co sugeruje, że będzie to prequel. 

Serial "Obcy"Z wcześniejszych oficjalnych informacji wiemy, że w "Obcym" nie pojawi się Ellen Ripley (Sigourney Weaver) ani żadna inna postać znana z dotychczasowych odsłon cyklu. "Obcy" rozgrywa się  przed Ripley - powiedział Landgraf - To pierwsza historia z serii, która toczy się na Ziemi. Rzecz dzieje się na naszej planecie pod koniec obecnego stulecia, za 70 lat. Landgraf zapowiedział również, że serial o ksenomorfie tak jak telewizyjne "Fargo" będzie zarazem hołdem dla oryginału jak i odważną próbą stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. Publiczność powinna więc przygotować się na sporo niespodzianek. 


Latem ubiegłego roku Hawley udzielił wywiadu magazynowi Vanity Fair. Ujawnił wówczas, że  serialowy "Obcy" będzie opowiadał m.in. o nierównościach społecznych, które zaprowadzą nas w naprawdę mroczne miejsce: Te filmy są o potworach, ale przede wszystkim - o ludziach; o ludzkości uwięzionej pomiędzy własną, pasożytniczną, pierwotną przeszłością a światłą, nieosiągalną przyszłością. Serial może także odciąć się od swoich "klaustrofobicznych" korzeni. "Filmy o Obcych zawsze są o kryzysowej sytuacji uwięzienia. Na statku, we wnętrzu kolonii, w więzieniu. Pomyślałem, że byłoby interesujące, gdyby pokazać sytuację, w której zagrożenia nie da się zamknąć, w której się rozprzestrzenia - zapowiada Hawley. Wcześniej z kolei ogłoszono, że projekt ma być mieszanką horroru znanego z "Obcego - 8. pasażera Nostromo" i nieustannej akcji znanej z "Obcego - decydującego starcia". 

"Obcy" - seria, która zmieniła oblicze kina sci-fiProducentem wykonawczym serialu będzie Ridley Scott, który wyreżyserował pierwszy film z serii "Obcy", a potem po ponad 40 latach powrócił do świata ksenomorfa w "Prometeuszu" oraz "Obcym: Przymierzu". W zrealizowanej w 1979 roku pierwszej części cyklu załoga statku Nostromo odpowiada na sygnał ratunkowy pochodzący z opustoszałej planety. W efekcie bohaterowie odkrywają śmiercionośną formę życia, która wykorzystuje ludzkie ciało do swego rozwoju. 

Bezpośrednią kontynuację "Obcego" nakręcił w 1986 roku James Cameron. Horror zamienił w kino akcji, a jego film do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych sequeli w dziejach kina. Późniejsze filmy z cyklu reżyserowali David Fincher ("Obcy 3") i Jean Pierre-Jeunet ("Obcy: Przebudzenie"), a w nowym stuleciu do swojego "dziecka" powrócił Ridley Scott, kręcąc dwa luźne prequele - "Prometeusza" i "Obcego: Przymierze". 

Posłuchajcie podcastu "Krwawa gadka" o "Obcym - ósmym pasażerze Nostromo"
W najnowszym odcinku horrorowego podcastu "Krwawa gadka" o arcydziele Scotta rozmawiają Michał Walkiewicz i Oktawia Harasińska. Posłuchajcie ich rozmowy:
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones