Ridley Scott: Seriale "Blade Runner" i "Obcy" w przygotowaniu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott%3A+Seriale+%22Blade+Runner%22+i+%22Obcy%22+w+przygotowaniu-144633
Ridley Scott: Seriale "Blade Runner" i "Obcy" w przygotowaniu
źródło: Materiały prasowe
"Łowca androidów" i "Obcy" szykują się do telewizji. Ridley Scott potwierdził, że trwa praca nad serialami opartymi na dwóch jego najbardziej kultowych filmach. Oba mają już gotowe scenariusze odcinków pilotowych.
 

"Blade Runner" - o czym opowie serialowa wersja?


Promując "Dom Gucci" podczas rozmowy z BBC reżyser zdradził, że "Łowca androidów" w serialowej wersji ma mieć 10 odcinków. Napisaliśmy już pilota dla "Blade Runnera" oraz tzw. "biblię" serialu. Prezentujemy więc projekt jako serial telewizyjny, pierwsze 10 godzin, wyjaśnił Scott.

To pierwszy raz, gdy reżyser wypowiedział się osobiście o serialu opartym na "Blade Runnerze". W tym miesiącu na antenie Adult Swim premierę miał serial animowany "Blade Runner: Black Lotus", który kontynuuje wątki filmu i stanowi pomost między oryginalnym filmem Scotta a widowiskiem "Blade Runner 2049", które wyreżyserował Denis Villeneuve.


"Alien" - jak przedstawi Obcego Noah Hawley?


Na serialowego "Obcego" jest podobny pomysł. Scott potwierdził, że w tym przypadku również w planach jest 10 odcinków i scenariusz pilota jest niemal gotowy. O serialu "Alien" wiemy jednak nieco więcej.
 
Projekt powstaje dla stacji FX i pracuje nad nim Noah Hawley ("Legion", "Fargo"). Twórca zapowiedział, że chce opowiedzieć o nierównościach społecznych i odciąć się od "klaustrofobicznych" korzeni cyklu. W serialu nie pojawi się Ripley (Sigourney Weaver).
 
Szef FX John Landgraf obiecywał w zeszłym roku, że będzie to pierwsza historia o Obcym rozgrywająca się na Ziemi. Łącząc niezapomnianą grozę pierwszej części z nieustającą akcją drugiej, będzie to przerażająca i ekscytująca przejażdżka, która wbije ludzi w fotel.

Ridley Scott - nadchodzące projekty


Ridley Scott, twórca takich filmów jak m.in. "Gladiator", "Marsjanin"czy "Thelma i Louise", niedawno pokazywał w kinach "Ostatni pojedynek". Już 26 listopada będzie miała premierę jego kolejna produkcja, "Dom Gucci", w której zagrali Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino i Jeremy Irons. Zobaczcie zwiastun filmu:Reżyser ma już w planach dwa kolejne projekty. Pierwszy to opowiadający o Napoleonie "Kitbag", w którym zagrają Joaquin Phoenix i Jodie Comer. Drugim jest natomiast "Gladiator 2". Jego bohaterem będzie Lucius, wnuk Marka Aureliusza, syn Lucilli oraz siostrzeniec Commodusa. Scenariusz sequela pisze Peter Craig ("Miasto złodziei").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones