TWC i Warner Bros. walczą o prawa do tytułu "The Butler". Żadna ze stron nie chce ustąpić

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/TWC+i+Warner+Bros.+walcz%C4%85+o+prawa+do+tytu%C5%82u+%22The+Butler%22.+%C5%BBadna+ze+stron+nie+chce+ust%C4%85pi%C4%87-97113
Konflikt między wytwórnią The Weinstein Company a Warner Bros. o prawa do tytułu "The Butler" wciąż trwa i przybiera na intensywności. Przypomnijmy, że chodzi o film produkowany przez TWC w reżyserii Lee Danielsa, w którym grają między innymi: Robin Williams, Jane Fonda, John Cusack, Oprah Winfrey i wielu innych znanych aktorów. Warner Bros. żąda, by twórcy filmu zmienili jego tytuł, ponieważ tylko Warner Bros. jest posiadaniu praw do niego.3 lipca do decydentów z wytwórni Warner Bros. został wysłany przez prawnika TWC list z odrzuceniem argumentu, jakoby tytuł "The Butler" był znakiem zastrzeżonym. Dzień później prawnik Warner Bros. odpowiedział na tę wiadomość, uzasadniając w długiej wypowiedzi swoje stanowisko i podkreślając, że wytwórnia nie zamierza iść w tej kwestii na ugodę.

Trudno ocenić, która ze stron będzie musiała ustąpić. Wiadomo, że musi się to stać do 16 sierpnia, kiedy film zadebiutuje w kinach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones