Wiedźmin nagrodzony po targach E3 w Los Angeles

Informacja nadesłana przez dystrybutora / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wied%C5%BAmin+nagrodzony+po+targach+E3+w+Los+Angeles-28924
Po zakończonych targach elektronicznej rozrywki Electronic Entertainment Expo (E3), serwisy IGN.com oraz Just-RPG.com przyznały grze "Wiedźmin" tytuł The Best of E3 w kategorii RPG na PC!

Dziennikarze prestiżowego serwisu IGN, którzy mieli okazję zobaczyć prezentację gry, stwierdzili, że "z bardzo dobrze zdefiniowanym mrocznym światem fantazji, ciekawym antybohaterem i pełną zwrotów akcji fabułą, Wiedźmin jest właśnie tą grą, która ma przypomnieć ludziom, z jakiego powodu zaczęli grać w gry RPG."

Wiedźmin, który spodziewany jest na wiosnę 2007, przenosi graczy do unikalnego świata fantasy i pozwala wcielić się w rolę legendarnego pogromcy potworów - Geralta z Rivii. Gra łączy ze sobą klasyczne elementy RPG, rozbudowany rozwój postaci i fabuły oraz bardzo spektakularną walkę czasu rzeczywistego. Wiedźmin osadzony jest w świecie stworzonym przez znanego autora książek fantasy Andrzeja Sapkowskiego i wniesie nową jakość do tradycyjnych gier RPG.

Gra, podobnie jak film "Wiedźmin" są adaptacjami powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Filmy do gry komputerowej szykuje Tomasz Bagiński i studio Platige Image.