Adriano Giannini 

5,8
226 ocen gry aktorskiej
Adriano Giannini
Aktor włoskiego pochodzenia, Adriano Giannini jest synem reżyserki, scenarzystki i aktorki Livii Giampalmo i aktora, reżysera, scenarzysty i producenta filmowego Giancarlo Gianniniego. Ma starszego o cztery lata brata Lorenzo (ur. 1967). Swoją pracę w kinie rozpoczął jako asystent kamerzysty na planie filmu "Arrivederci Roma" Clive'a Donnera z Gordonem Thomsonem (Adam Carrington z serialu "Dynastia"). Jako aktor zadebiutował w 2001 roku rolą Marco we włoskiej komedii "Alla rivoluzione sulla due cavalli". Przełomem w jego karierze stała się kreacja marynarza - komunisty, Giuseppe Esposito w komedii romantycznej "Rejs w nieznane" w reżyserii Guy'a Ritchie z Madonną w roli głównej. Jednak jego występ nie spotkał się z pochlebnymi recenzjami krytyków filmowych i zdobył nagrodę Złotej Maliny dla najgorszego aktora roku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 maja 1971

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

wzrost: 180 cm

Złota Malina
Zdobył Złota Malina, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Jego rodzicami są Giancarlo Giannini i Livia Giampalmo.
Ma starszego brata Lorenzo i dwoje młodszego przyrodniego rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • filmie najlepsi najlepszych ??

  • Urzekł mnie w roli Giuseppe w "Rejsie w nieznane". Superprzystojny facet. Wielka szkoda, że gra w tak niewielu produkcjach...:( Tym bardziej że jest całkiem dobrym aktorem. Ode mnie ma 7/10 i ląduje w ulubionych:)

    • Aż się dziwie że nikt nic tu jeszcze nie napisał o tym przystojym aktorze,ale ja nie mam zamiaru teraz tutaj go zachwalać ;P Chciałam sie Was tylko spytać czy Wam też strasznie przypomina również włoskiego aktora Alessandra Preziosi,bo mi strasznie.

      1