Amanda Bynes 

Amanda Laura Bynes

7,6
4 472 oceny gry aktorskiej
Amanda Bynes
Amanda Bynes urodziła się 3 kwietnia 1986 roku w Thousand Oaks (Kalifornia, USA). Na małym ekranie zadebiutowała w 1998 w serialu "Sports Theater with Shaquille O'Neal". W wieku 12 lat Bynes została najmłodszą w historii prowadzącą własny program. "Szał na Amandę" pojawił się na ekranach telewizyjnych w 1999 roku. Praca w nim przyniosła jej cztery nagrody Kids' Choice dla ulubionej aktorki telewizyjnej. W 2002 debiutowała na dużym ekranie u boku Frankiego Muniza w komedii "Duży, gruby kłamczuch", za co otrzymała kolejną statuetkę Kids' Choice. W tym samym roku otrzymała rolę w serialu "Siostrzyczki" (nagroda Kids' Choice i nominacje do Teen Choice), gdzie z Jennie Garth przez cztery sezony tworzyły duet tytułowych sióstr. W 2003 Amanda wystąpiła w produkcji "Czego pragnie dziewczyna" u boku Kelly Preston i Colina Firtha. Później zagrała m.in. w młodzieżowej komedii "Ona to on", nominowanym do Złotego Globu musicalu "Lakier do włosów" czy "Żywym dowodzie". Po raz ostatni aktorka pojawiła się na ekranie w 2010 roku w komedii "Łatwa dziewczyna" i przerwała karierę. W 2012 Bynes trafiła do aresztu za jazdę pod wpływem środków odurzających. Rok później zdiagnozowano u niej schizofrenię, wcześniej została oskarżona o posiadanie marihuany i wzniecenie pożaru. W 2014 aktorka umieściła na Twitterze wpis, w którym oskarżyła swego ojca o wykorzystywanie seksualne i emocjonalne. Kiedy ten zapewnił, że jest niewinny Amanda ze wszystkiego się wycofała. Wkrótce zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową i trafiła pod kuratelę matki. W 2018 roku Bynes podziękowała rodzicom za to, że pomogli jej w walce z alkoholizmem i przeprosiła za swoje wcześniejsze kłamstwa. 
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 kwietnia 1986

miejsce urodzenia: Thousand Oaks, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

W wieku 11 lat reklamowała cukierki Nestle.
Ma dwójkę starszego rodzeństwa: brata Tommy'ego i siostrę Jillian.
W 2004 roku ukończyła Thousand Oaks High w Thousand Oaks (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Aż szkoda patrzeć na to, co się z nią teraz dzieje. Możemy na bieżąco obserwować to, jak spada na
samo dno.

Ostatni film z jej udziałem z 2010 roku .szkoda jej jak teraz oglądam film z jej udziałem I pomyslec co z nia zrobiły media ,gazety show biznes .Ciekawe co sie z nia dzieje obecnie I jak żyje ?szkoda jej była fajna aktorka .Mnie sie podobała ale ja zniszczyli już pewnie nie powróci na szklany ekran.Tak sie skończyła...

więcej

widziałam trzy filmy o tej dziewczynie w londynie, ona to on i sydney i wszędzie gra tak samo, ma taką samą rolę. tak potwornie irytującą w dodatku, że już nei mogę jej oglądać. jedyny fajny film z nią to ona to on bo rzeczywiście dzieje się co innego :)

Lubię ją. Po prostu i zwyczajnie. Zawsze gra fajne role np. ''Sidney i siedmiu nieudaczników'', ''Ona to on''czy ''Czego pragną dziewczyny''.

Nie znam tytułu filmu z udziałem Amandy który mi się nie spodobał.
Jej urok osobisty sprawia iż filmy z jej udziałem mogę oglądać cały czas i mi się nie znudzą

PS. Nie chce się zestarzeć, ale dzięki Amandzie wiem że w przyszłości można użyć botox'u :)I Love her so so so much :)


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones