Bartłomiej Świderski I

6,4
1 917 ocen gry aktorskiej
Bartłomiej Świderski I
Urodzony 7 marca 1973 roku we Wrocławiu. Jeszcze jako student zadebiutował niewielką rolą wopisty w kasowym filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy ''Młode wilki''. W 1998 roku ukończył Wydział Aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Rok poźniej pojawił się aż w trzech produkcjach filmowych: melodramacie Barbary Sass ''Jak narkotyk'', sensacyjnym ''Ostatnia misja'' Wojciecha Wójcika i dramacie ''Prawo ojca'' Marka Kondrata. Jednak karierę aktorską zawdzięcza raczej roli Leszka Retmana, lekarza, specjalisty epidemiologa, wenerologa i od wirusa HIV, partnera Marii Majewskiej w serialu kanału Polsat ''Samo Życie''. Spróbował swoich sił jako kompozytor muzyki do komedii sensacyjnej Olafa Lubaszenko ''E=mc2''. Współpracuje też z zespołem Greyfrut.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 marca 1973

miejsce urodzenia: Wrocław, Polska

wzrost: 180 cm

Był wokalistą zespołu rockowego "Grejfrut"
W 1994 roku ukończył Lart StudiO a w roku 1998 studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Był zaręczony z Joanną Brodzik, ale rozstali się w 2003 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zagrał tam reżysera reklamy. Uśmiałem się na maxa. Odcinek to gwiazda reklamy.

W tych wszystkich serialach grał bardzo mamolnego faceta, natomiast w tym odcinku zagrał fenomenalnie: http://www.youtube.com/watch?v=u1Qyqc6WzMQ JEgo rola zaczyna się od 21 minuty. Pozdrawiam.

To na studiach zagrałem WOPistę w "kasowym przeboju" "Młode wilki" :-)

Jakiś nie podobny do siebie.

Z głosu łudząco przypomina innego aktora - Marka Siudyma :) bardzo podobnie brzmią ;)