Bob MarleyI

Robert Nesta Marley

powrót do forum osoby Bob Marley

Do kogo w końcu należy ta piosenka? Ub40 czy Bob Marley? Wydaje mi się, że do Ub40, ale w internecie często przypisywana jest Marleyowi. Więc wie ktoś może jak to jest naprawdę?

Ceglas

haha tej piosenki nie śpiewa Bob Marley tylko kolo o podobnym głosie a ub40 ma nieznany skład.Bob raz grał u nich na gitarze chyba na jakimś koncercie tak słyszałem .pozdrawiam.

emil_norbert

tak, red red wine, podobnie jak bad boys i piosenka w klimatach reggae o bardzo głębokim refrenie "nanana nanananana" NIE SĄ NAPISANE, ANI ŚPIEWANE PRZEZ BOBA MARLEYA

dominiksk

p.s.
Słynne "Don't worry be happy" też nie jest Boba. Tak napisałem bo wkurza mnie przypisywanie tak wielu różnych piosenek Bobowi.
Dla ścisłości autorem Don't worry be happy jest Bobby Mcferrin.
Pozdro

dominiksk

To akurat powinno być jasne, całkiem niepodobny wokal do Boba jest w tej genialnej piosence.

Ceglas

No to głos naprawde epodobny

Ptasior69

Ja raczej bym powiedziała,że dzięki wokalowi jesteśmy w stanie stwierdzić, że to nie Bob. Jeżeli już chcecie szukać podobieństw w głosie to tylko u jego synów Damiana i Ziggyego.

Do listy piosenek jemu przypisywanych dodaje jeszcze "Bad Boys" które wykonuje bodajże Inner Circle.

Karmaniola

" i piosenka w klimatach reggae o bardzo głębokim refrenie "nanana nanananana" "

Big Mountain - Baby I Love Your Way

zukasz

Notabene jest to cover Petera Framptona, który nagrał ją głęboko w latach '70-tych.
No i popieram - zwalczajmy umysłową hołotę, dla której każde reggae to Bob Marley. Szczytem jest przypisywanie mu kawałków ska, a widziałem już "Message to You, Rudy" podpisane pod Marley'a, jeszcze tylko czekam na "Guns of Brixton" i zrobię krucjatę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones