Brad Pitt

William Bradley Pitt

8,7
195 790 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brad Pitt
sttrawberry

w kilku filmach zagrał naprawde zaje... więc polecam (kolejnosc przypadkowa): Siedem, Podziemny Krąg, Snatch (rola cygana mistrzowska), 12 małp (kolejna świetna rola)

em82

Siedem oglądałam - genialny film, Podziemny krąg również, ale ten film jakoś nie przyciągnął mojej uwagi pomimo, że usiłowałam go 2 razy obejrzeć to do dzisiaj nie dokończyłam.

sttrawberry

*Wszystkie części "Ocean's..."
*Babel
*Mr & Mrs Smith
*Wywiad z wampirem
*Thelma i Louise
*Za młoda by umrzeć


Tych filmów jeszcze nie obejrzałam ale słyszałam że są genialne:
*Podziemny krąg
*Ciekawy przypadek...
*Siedem

alus2912

Powiem ci, że Siedem to jak dla mnie klasyk i musisz konietrznie zobaczyć ten film :) co do Ciekawego przypadku.. film mega długi myślałam, ze już nigdy się nie skończy aczkolwiek fajny, co do Podziemnego kręgu wypowiadałam się powyżej ogólnie nie przypadł mi do gustu.

sttrawberry

moje faworyty:
sie7em, podziemny krąg (dziewczyno, oglądaj do skutku :P), snatch, benjamin button, a i u Tarantino się fajnie pokazał. Ulubionym wcieleniem Brada jest jednak to z Kalifornii - w ogóle ten film chyba jest niedoceniony w Polsce, a jest rewelacyjny.

anndzia

O! To może obejrzę sobie niedługo tą Kalifornię skoro tak zachwalasz :)

sttrawberry

Widziałem 7 filmów z jego udziałem:

*Bękarty wojny
*Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
*Tajne przez poufne
*Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
*Troja
*Zawód: Szpieg
*Zdrada

Najlepsza rola spośród tych? Jesse James

Słabo wyszła mu Troja, ale to generalnie kiepski film.
Jako Button był co najwyżej dobry.

Reszta świetna.

krzychun

Z powyższego nie widziałam Zdrady, ale muszę powiedzieć, że osobiście uważam, że wyjątkowym niewypałem jest Tajne przez poufne - niby komedia, a tylko jedna scena mnie rozbawiła (rozmowa telefoniczna:).

sttrawberry

ja na chwilę obecną widziałam 8 filmów z Pittem:
* Siedem
* Siedem lat w Tybecie
* Podziemny krąg
* Ocean's Eleven; Twelve
* Mexican
* Troja
* Mr. & Mrs. Smith

Spośród tych filmów najlepiej wg mnie zagrał w 'Siedem' i 'Podziemnym kręgu', jednakże każdy z pozostałych jest godny uwagi.

overmind91

No nie wiem co wy w tym Podziemnym kręgu widzicie :D
Ale Siedem jak najbardziej genialny film, no i jak dla mnie jeszcze Siedem lat w Tybecie, który oglądałam mając 12 może 13 lat, pamiętam, że najpierw obejrzałam raz, a jak się skończył włączyłam jeszcze raz, a potem po raz trzecie obejrzałam go następnego dnia - arcydzieło :)

sttrawberry

Bo to fajny film jest kobieto:P z mega dobrym i zaskakującym zakończeniem:)
Co do "Tajne przez poufne" to film bardzo średni ale jego rola bardzo dobra. Lubie go w komediowych scenach bo się do nich zdecydowanie nadaje. Udowodnił to m.in w jednym z odcinków "Friends"

użytkownik usunięty
sttrawberry

Filmów przed 1995r. z jego udziałem nie widziałem(trzeba nadrobić), ale od tego czasu to mam tu dwa rodzaje filmów z jego udziałem:
lekkie, przyjemne:
- Podziemny krąg
ten film można lubić albo nie lubić). Ale warto się zapoznać z nim(chociażby dla gry aktorskiej całej trójki)
-Przekręt
Dla samego Pitt'a chyba nie warto go oglądać, średni film. Choć jeśli ktoś myśli, że Pitt mówiący po włosku Archivederci(czy jakos tak) jest boski, to musi obejrzeć ten film(zmieni szybko zdanie)
-Seria Ocean's to komedia całego sztabu aktorów. Też niezbyt
-Troja; chyba każdy już widział B. Pitt jako idol nastolatek. Film widowiskowy, ale tylko tyle.
-Mr. & Mrs. Smith
obejrzałem, bo chciałem zobaczyć związek Pitt-Jolie razem na planie. Niestety oprócz ich uroku niewiele można więcej zobaczyć
-Tajne przez poufne;
angielski humor + bracia Cohen'owie, mimo gwiazd osobiście nie polecam
Teraz czas na smaczki:
-Siedem; Siedem + Tybet; Joe Black; Babel; Zabójstwo Jesse'ego Jamesa;
Ciekawy przypadek ...l
To takie pewniaki, a dodatkowo polecam, jeszcze
Zawód szpieg; duet Robert Redford; Brad Pitt jak dla mnie Great
Bękarty wojny- Pitt blado wychodzi przy Christoph'erze, ale bardzo pasuje mi do tego filmu.

oj ja mam chyba coś nie tak z gustem, bo ani Troi ani państwa Smith nie obejrzałam (i chyba nie obejrze? ), a jesse james mnie znuuuudził strasznie.

O Babelu nie wypowiedziałam się, bo Inarritu to mój pierwszy ukochany reżyser (i chyba nadal obok Pieprzycy i Finchera ulubiony) także jestem mega nieobiektywna. Sentymentalnie wspomnę tylko, że to pierwszy mój film przy pustej sali. Niech żyją poranne seanse!
pozdrawiam :)

sttrawberry

Zdecydowana wiekszosc, praktycznie wszystkie dostepne. Wszystkie polecam, jedne sa wybitne inne bardzo dobre, niektore trudne i spokojne, inne energiczne i lekkie, wszystkie sa ciekawe i warte obejrzenia. Pelen przekroj.

sttrawberry

"Obejrzales(as) 17 / 95 ( 17% )"
Najbardziej zrobił na mnie wrażenie w "Przekręcie".

użytkownik usunięty
TyskiDaro

wczoraj bardzo dobrze zagrał w Wywiad z Wampirem , film też dobry

sttrawberry

Filmy z Bradem które zasługują na obejrzenie ? Proszę bardzo :) :

- Wywiad z wampirem
- Wichry namiętności
- Siedem
- 12 małp
- 7 lat w tybecie
- Joe Black
- Podziemny krąg
- Przekręt
- Babel
- Bękarty

Jest jeszcze kilka dobrych oraz kilka słabszych (jak dla mnie jest to seria Ocean's) ale miały być te najlepsze i moim zdaniem są to one. W planach mam jeszcze "za młoda by umrzeć" i "Zabójstwo Jesse'ego...." więc możliwe iż lista się poszerzy :)

sttrawberry

z Pittem widziałem 20 filmów i powiem Ci że każdy zasługuje na obejrzenie. ( no może prócz Mr. & Mrs. Smith - ten sobie odpuść:)
Szczególnie polecam:
Kalifornia
Fight Club
Siedem
Przekręt
12 małp
Uśpieni
Joe Black
Zawód: Szpieg
Babel
Bękarty wojny
Ciekawy przypadek BB
Zabójstwo JJ przez tchórzliwego RF
Mexican
Również fajne małe role w Prawdziwym romansie i Tajne przez poufne. Pozdrawiam :)

sttrawberry

ja widziałem 16, poprzednicy napisali jakie filmy są godne obejrzenia z nim to ja dla odmiany napiszę najlepsze role według mnie:
-Snatch
-12 małp
-Joe Black
-Uśpieni
-Tajne przez poufne
-ciekawy przypadek Benjamina Buttona

sttrawberry

Do listy dopisuje Przekręt. Przyzwoity film ,dobra rola.

sttrawberry


1. Bękarty wojny - Tarantino, jesli nie lubisz zakreconych filmow, nie rozumiesz specyficznego humoru i kurczowo trzymasz sie rzeczywistosci - to nie jest film dla ciebie. Moim zdaniem warto.

2. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - sympatyczny, spokojny film o milosci itd, mysle ze warto

3. Tajne przez poufne (Burn After Reading) - specyficzny humor, swietna rola Brada, film nie dla kazdego

4. Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda - nastrojowy western psychologiczny, bardzo ciekawy, ale nie dla wielbicieli wartkiej akcji

5. Ocean's 13 - typowy film rozrywkowy, zgrabnie zrealizowany

6. Babel - swietna rola, ciekawa historia, dobry film

7. Mr. & Mrs. Smith jako John Smith - zabawna komedia akcji, lekka i przyjemna

8. Troja - historyczny film z rozmachem, niekoniecznie arcydzielo, ale warto zobaczyc

9. Ocean's Twelve: Dogrywka - zgrabny filmik, wartka akcja

10. Mexican - nie bardzo pamietam, z gatunku lekkich

11. Zawód: Szpieg (Spy Game) szpiegowski, spoko

12. Ocean's Eleven: Ryzykowna gra - wartka akcja, intryga, dobra obsada

13. Przekręt (Snatch.) jako Mickey - rewelacyjna rola Brada, swietny film

14. Podziemny krąg (Fight Club) jako Tyler Durden, rewelacja

15. Joe Black, ciekawy, warto

16. Siedem lat w Tybecie - sympatyczny i nastrojowy

17. Zdrada - Harrison Ford i Brad

18. Uśpieni - dobry film

19. 12 małp - genialna rola Brada, koniecznie

20. Siedem - koniecznie, jeden z najlepszych mrocznych thrillerow kryminalnych, jakie nakrecono

21. Wichry namiętności , bardzo fajny, epicki melodramat, jesli lubisz ten gatunek - koniecznie

22. Wywiad z wampirem - jeden z najlepszych filmow o wampirach - koniecznie, jesli lubisz taka tematyke.

23. Kalifornia - swietna rola, Brad wymiata

24. Prawdziwy romans - swietna i zabawna, choc niewielka rola

25. Rzeka życia - spokojny epicki film, wielu ludzi go uwielbia

26. Thelma i - swietny film, Brada jest tam niewiele, ale warto

Kolejnosc od najnowszych do najstarszych.

kimwalnut

Czy ktos wie moze, na ktory z jego starych filmow warto polowac?

kimwalnut

zdecydowanie Kalifornia. perełka. zwłaszcza dla fanów połączenia Brad + zabawa akcentami :)

sttrawberry

wywiad z wampirem, 12 małp, troja, bękarty wojny, ocean eleven, przekręt, podziemny krąg - warto pooglądać. A ja oglądałam 14 filmów z nim + odcinek przyjaciele z nim ; )

sttrawberry

Bękarty Wojny - 8/10
Siedem - 8/10
Spy Game - 8/10
Podziemny krąg - 8/10
Wywiad z Wampirem - 8/10
Prawdziwy Romans - 8/10
Zabójstwo J.J - 7/10
Tajne przez poufne - 7/10
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - 7/10
Przekręt - 7/10
Zdrada - 6/10
Troja - 5/10

sttrawberry

Widziałam z nim osiemnaście filmów... Nie będę wymieniać które, lecz napiszę, jakie filmy są (według mnie) najlepsze:
- Fight Club
- Siedem
- Siedem lat w Tybecie
- Dwanaście Małp
- Przekręt
- Bękarty Wojny
- Zabójstwo J.J
- Tajne przez poufne
- Ciekawy przypadek B.B
- Wywiad z wampirem

sttrawberry

moja aktualna lista:
1. Prawdziwy romans - szczerze polecam, ogółem świetny film. Mimo tego, iż rola B.Pitta nie jest zbyt duża to jest bardzo charakterystyczna i znacząca dla całej historii. Świetnie zagrał wiecznie zjaranego kolesia. Oczywiście polecam nie tylko ze względu na Pitta!
2. Kalifornia - bardzo dobry film ze świetną obsadą a rola seryjnego mordercy na prawdę zostaje w głowie. Gra Pitta 10/10. Polecam :)
3. Se7en - bardzo lubię, ogółem bardzo dobre aktorstwo i film z przesłaniem. Polecam :)
4. Siedem lat w Tybecie
5. Podziemny krąg - film dla mnie klasyczny, Pitt, Norton, oby dwoje świetni. Film niełatwy, ale obowiązkowy do zobaczenia przez każdego kinomaniaka :)
6. Ocean's Eleven: Ryzykowna gra - lubię za całokształt :)
7. Mexican - ogółem cały film jakoś mi się nie spodobał.
8. Ocean's Twelve: Dogrywka - jak powyżej przy Ocean'ie.
9. Troja - nieźle.
10. Mr. & Mrs. Smith - najsłabszy film jaki z nim widziałam, w dużej mierze moja opinia taka a nie inna, gdyż nie przepadam za komediami.
Dopiero 10 filmów, co najmniej 10 kolejnych na mnie czeka.

użytkownik usunięty
sttrawberry

Obejrzałam 19 filmów z Bradem. Najlepsze to moim zdaniem:
Ciekawy przypadek B.B.
Przekręt
Siedem lat w Tybecie
Podziemny krąg
Bękarty wojny

Z udziałem tej osoby:
obejrzałeś: 19 tytułów

średnia ocena: 7,7
chcesz obejrzeć: 8 tytułów
masz ulubionych: 5 tytułów

Dla mnie najlepsze z tych, które już udało mi się zobaczyć: (kolejność dowolna)
- Legends of the Fall
- 12 małp
- Wywiad z wampirem
- Joe Black
- Prawdziwy romans (niby mała rola, ale jak zapada w pamięć!)
- Siedem
- Babel
- Kalifornia
Muszę zaznaczyć, że nie oglądałam jeszcze takich filmów jak : 'Bękarty wojny', 'Ciekawy przypadek BB', 'Snatch' czy 'Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford', które cieszą się dobrymi opiniami i ocenami pośród moich znajomych jak tutaj, na filmwebie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

sttrawberry



Z udziałem tej osoby:

obejrzałeś: 12 tytułów
średnia ocena: 7,0
chcesz obejrzeć: 1 tytuł
masz ulubionych: 1 tytuł


siedem, wywiad z wampirem

użytkownik usunięty
sttrawberry

obejrzałem 18 tytułów ocena 7,7

Filmy które musisz obejrzeć to na pewno:
1. Wichry Namiętności - mój ulubiony film w ogóle
2. "Zabójstwo Jessiego Jamesa..." - najlepsza rola Pitta moim zdaniem
3. Moneyball - warto to obejrzeć, nawet jeśli nie interesujesz się sportem bo fajnie ukazane są relacje międzyludzkie
4. 12 małp - nienawidzę Sci-fi ale ten film jest rewelacyjny, a to co Pitt zagrał to poezja (nominacja do Oscara)
5. Siedem - klasyka
6. Podziemny Krąg - też warto to zobaczyć bo jest to coś innego.
7. Bękarty Wojny - film genialny. Tarantino za kamerą + Pitt i Waltz przed... może się nie udać?

Luźne, ale również bardzo dobre:
1. Przekręt - świetna komedia gangsterska
2. Joe Black - delikatne romansidło ale jak puścisz dziewczynie na wieczór to będzie rozpromieniona i może coś cię obleci;d

Te które ja oceniam bardzo wysoko, które są świetne, aczkolwiek nie wszystkim mogą przypaść do gustu.
1. Zabić jak to łatwo powiedzieć - nie sugeruj się oceną na filmweb. Dobre, surowe kino z porządnym dialogiem i grą aktorską
2. Rzeka Życia - bardzo dobry dramat.
3. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - daleko mu do najlepszych ale sympatyczny


Nie polecam
1. Troja - za dużo patosu, drętwe dialogi, najsłabsza rola Pitta ale nic z tego zrobić nie mógł, ogólnie chała.
2. Tajne przez poufne - genialny Pitt, film absolutnie fatalny i dopisek komedia to jakaś kpina
3. Wszystkie Ocean's... - nie wiem, nie potrafiłem na żadnej część dotrwać ale Pitt znowu najlepszy w filmie
4. Pan i Pani Smith - taki głupiutki film akcji. Pitt znów świetnie


Ogólnie nikt w historii kina nie miał tylu tak udanych genialnych filmów, i tyle genialnych urozmaiconych, innych ról co Brad Pitt. Jakim cudem nie ma jeszcze OScara nie wiem, ale gość jest genialny. Miłego oglądania.

sttrawberry

Mam za sobą 31 pozycji z Bradem :) nie będę wymieniać filmów ktore zasługują na uznanie a wymienili je moi poprzednicy - polecam gorąco odcinek serialu "Przyjaciele " sezon 8 odcinek 9 - przezabawny odcinek biorąc pod uwage że Brad i Jennifer byli wtedy malzeństwem

użytkownik usunięty
sttrawberry

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
Bękarty wojny
Ciekawy przypadek B.B.

sttrawberry

WICHRY NAMIĘTNOŚCI - zdecydowanie najlepsza rola Pitt'a w moim odczuciu, polecam gorąco.

sttrawberry

Podziemny krąg. Dopiero niedawno zaczęłam interesować się filmami, ale za sam Krąg ma u mnie 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones