Byung-hun Lee 

7,5
7 650 ocen gry aktorskiej
Byung-hun Lee
Byung-hun Lee to południowokoreański aktor, piosenkarz i model, który urodził się 12 lipca 1970 roku. Najbardziej znany dzięki rolom w filmach: "Słodko-gorzkie życie", "Dobry, zły i zakręcony" oraz "Ujrzałem diabła"
W 1991 roku wziął udział w przesłuchaniu i zadebiutował w serialu "Asphalt My Hometown". Pierwszym przełomem w jego karierze była rola żołnierza straży granicznej w filmie "J.S.A.". Rok później dostał rolę Min-chula w "Beautiful Days". Następnie zagrał mężczyznę, który po wybudzeniu ze śpiączki wierzy, że jest swoim zmarłym bratem. "Addicted" tak spodobał się publiczności, że w 2009 roku amerykanie zrobili własną wersję. Po roli w "All In" Byung-hun zrobił przerwę od seriali na rzecz filmów. W 2004 r. zagrał przystojnego amanta w "Everybody Has Secrets". Film "Słodko-gorzkie życie" był pokazywany na festiwalu filmowym w Cannes i przyniósł mu międzynarodowe uznanie. Pierwszą rolę czarnego charakteru otrzymał w koreańskim westernie "Dobry, zły i zakręcony". Film również odniósł sukces i był pokazywany w Cannes. W 2009 roku dostał "zagraniczną" rolę u boku Josha Hartnetta w "Przychodzę z deszczem", a rok później w amerykańskim "G.I. Joe: Czas Kobry".
Pod koniec 2009 roku zagrał tajnego agenta w "Irys". Był to jeden z najkosztowniejszych seriali wyprodukowanych w Korei Południowej. W 2010 roku dostał rolę w "Ujrzałem diabła", jednakże film był zbyt brutalny, dlatego został zakazany w kraju.
Byung-hun założył agencję BH Entertainment do której należą takie gwiazdy jak: Hyo-ju Han, Ko Soo oraz Chae-young Han. Ponadto jest właścicielem sklepu, który sprzedaje czapki, szaliki i portfele.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lipca 1970

miejsce urodzenia: Seul, Korea Południowa

wzrost: 178 cm

żona Min-jeong Lee (od 10.08.2013), syn Joon-hoo (ur. 31.03.2015)
Ukończył Hanyang University w Seulu (Korea Południowa) na kierunku literatura francuska z tytułem licencjata oraz Graduate School of Chung-Ang University w Seulu (Korea Południowa) ze specjalizacją z teatru i kinematografii z tytułem magistra.
Ma młodszą siostrę Eun-Hee Lee.
W 2012 roku wystąpił razem z Yeon-seo Oh w reklamie odzieży firmy Nautica.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ma ten wrodzony dar przyciągania wzroku widza. Jest bardzo wyrazisty i co najważniejsze bardzo utalentowany, co przekłada się na wiele niezapomnianych ról

Przystojny, widziałem go w Akmareul Boattda, niezły tyłek.

Koreański Mads Mikkelsen?? oO

użytkownik usunięty

Właśnie przeczytałam, że jest bardzo podobny do Madsa ale jakoś nie widzę tego podobieństwa

Są bardzo podobni.

..........................;|

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones