Callan McAuliffe 

Callan Ryan Claude McAuliffe

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2277,"rate":7.72463768115942,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
2 277 ocen gry aktorskiej
Callan McAuliffe
Callan Ryan Claude McAuliffe przyszedł na świat 24 stycznia 1995 roku w Australii. Wychowywał się na przedmieściach Sydney, Clontarf w stanie Nowej Południowej Walii. Jest irlandzkiego, angielskiego, jamajskiego i żydowskiego pochodzenia. Jego ojciec jest właścicielem firmy McAuliffe Creative, pomagającą młodym pisarzom w tworzeniu książek. Edukował się w szkole dla chłopców The Scots College, leżącej w jego rodzinnym mieście. W trakcie nauki był głównym chórzystą. Jako dziecko uczył się gry na różnych instrumentach, takich jak: fortepian, chińskie skrzypce, irlandzki flet czy gitara. Ponadto należał do szkolnej drużyny koszykówki, jednak musiał zrezygnować z kariery sportowca, kiedy zwichnął sobie rzepkę w kolanie. Niedługo potem zaczął występować w sztukach teatralnych, przez co zdobył kilka nagród.

W 2007 roku rozpoczął pracę w branży filmowej. Początkowo występował gościnnie w serialach: "Na wysokiej fali" oraz "Chata pełna Rafterów". Następnie wyjechał na wakacje do Stanów Zjednoczonych, gdzie udał się na przesłuchanie do filmu "Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak". Za ten występ otrzymał pozytywne opinie od widzów i krytyków. Następnie zagrał w ekranizacji powieści Lorien Legacies pt. "Jestem numerem cztery". W międzyczasie zaczął naukę w londyńskiej szkole, The Trinity College. Wkrótce potem rozpoczął pracę na planie filmu "Wielki Gatsby", gdzie partnerował takim sławom jak: Leonardo DiCaprio czy Tobey Maguire. Za ten występ został uhonorowany nagrodą Young Artist Award. Na początku 2016 roku otrzymał rolę Daniela Ryana w biograficznym filmie "The Legend of Ben Hall".

Callan interesuje się również literaturą, do jego ulubionych powieści należą: "Igrzyska śmierci", "Władca Pierścieni", "Hobbit", "Życie Pi" oraz "World War Z". Jego marzeniem byłoby wystąpić u boku Johnny'ego Deppa, Ellen Page i Jessicki Alby.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 stycznia 1995

miejsce urodzenia: Sydney, Australia

wzrost: 178 cm

Jest absolwentem The Scots College w Sydney (Australia).
W 2018 roku wydał książkę "The Hill Ghost".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych