Callan Ryan Claude McAuliffe

Callan McAuliffe

biografie

(1)
  • Callan Ryan Claude McAuliffe przyszedł na świat 24 stycznia 1995 roku w Australii. Wychowywał się na przedmieściach Sydney, Clontarf w stanie Nowej Południowej Walii. Jest irlandzkiego, angielskiego, jamajskiego i żydowskiego pochodzenia. Jego ojciec jest właścicielem firmy McAuliffe Creative, pomagającą młodym pisarzom w tworzeniu książek. Edukował się w szkole dla chłopców The Scots College, leżącej w jego rodzinnym mieście. W trakcie nauki był głównym chórzystą. Jako dziecko uczył się gry na różnych instrumentach, takich jak: fortepian, chińskie skrzypce, irlandzki flet czy gitara. Ponadto należał do szkolnej drużyny koszykówki, jednak musiał zrezygnować z kariery sportowca, kiedy zwichnął sobie rzepkę w kolanie. Niedługo potem zaczął występować w sztukach teatralnych, przez co zdobył kilka nagród.

    W 2007 roku rozpoczął pracę w branży filmowej. Początkowo występował gościnnie w serialach: "Na wysokiej fali" oraz "Chata pełna Rafterów". Następnie wyjechał na wakacje do Stanów Zjednoczonych, gdzie udał się na przesłuchanie do filmu "Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak". Za ten występ otrzymał pozytywne opinie od widzów i krytyków. Następnie zagrał w ekranizacji powieści Lorien Legacies pt. "Jestem numerem cztery". W międzyczasie zaczął naukę w londyńskiej szkole, The Trinity College. Wkrótce potem rozpoczął pracę na planie filmu "Wielki Gatsby", gdzie partnerował takim sławom jak: Leonardo DiCaprio czy Tobey Maguire. Za ten występ został uhonorowany nagrodą Young Artist Award. Na początku 2016 roku otrzymał rolę Daniela Ryana w biograficznym filmie "The Legend of Ben Hall".

    Callan interesuje się również literaturą, do jego ulubionych powieści należą: "Igrzyska śmierci", "Władca Pierścieni", "Hobbit", "Życie Pi" oraz "World War Z". Jego marzeniem byłoby wystąpić u boku Johnny'ego Deppa, Ellen Page i Jessicki Alby.

opinie i nagrody
multimedia